Konkurs Pięknego Czytania

      Brak komentarzy do Konkurs Pięknego Czytania

14 maja w świetlicy szkolnej odbył się „Konkurs pięknego czytania poezji dziecięcej”  ph.  „Lubimy czytać wiersze Apoloniusza Ciołkiewicza”. Organizatorzy wybrali wiersze pana Apoloniusza Ciołkiewicza – byłego polonisty naszej szkoły, ze zbiorków dla dzieci pt. „W domu i blisko”, „Pisane na wodzie”, „Dalej albo nigdzie”. Wiersze są zabawne, łatwo się je czyta, posiadają dużo rymów, ale też uczą właściwych zachowań, dlatego też w tym roku, wybór padł na twórczość tego właśnie autora.

Wychowawcy klas pierwszych wytypowali po troje uczniów – przedstawicieli każdej klasy. Zadaniem uczniów było wylosowanie wiersza i krótkie zapoznanie się z nim. Zmagania konkursowiczów oceniała komisja, w skład której weszły panie: Aleksandra Kuczyńska – wicedyrektor, Lilla Pietrzykowska – nauczyciel bibliotekarz i Bożena Chełmińska – wychowawca świetlicy.

Komisja konkursowa przyznała nagrody dla najlepiej czytających uczniów, którymi zostali: Aleksander Wróblewski z klasy I c, Natalia Kotarska i Julia Święćkowska z klasy I d.

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Kisielewska z klasy I a, Patrycja Grabowska z klasy I b, Julia Romanowska z klasy I c oraz Kacper Trzciński z klasy I d.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Wychowawcom klas i komisji oceniającej dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Organizatorki: B. Chełmińska, E. Czaplicka

Fot. E. Czaplicka