Teatr bawi, uczy i wychowuje

      Brak komentarzy do Teatr bawi, uczy i wychowuje

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w bibliotece szkolnej odbyły się inspirujące warsztaty teatralne pod hasłem „Teatr bawi, uczy i wychowuje”. Wzięli w nich udział członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie klasy V b, którzy mieli okazję zgłębić tajniki sztuki teatralnej.

Podczas spotkania uczestnicy poszerzali swoją wiedzę o teatrze, ćwiczyli umiejętność wyrażania emocji poprzez gesty, mimikę i ruch sceniczny, a także rozwijali zdolność wcielania się w różne postacie. Warsztaty były doskonałą okazją do kształtowania umiejętności językowych oraz swobodnego posługiwania się słowem w mowie i interpretacji tekstu.

To wyjątkowe wydarzenie wpisuje się w realizację projektu edukacyjnego „Zabawa w teatr”, który zachęca uczniów do twórczej ekspresji i odkrywania magii sceny.

Niech teatr nadal bawi, uczy i inspiruje!

J. Waniewska i L. Pietrzykowska