Pierwszy Piknik Naukowy w Grajewie za nami

      Brak komentarzy do Pierwszy Piknik Naukowy w Grajewie za nami

10 września 2021 r. boisko Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie zapełniły naukowe atrakcje w czterech strefach: naukowej, eksperymentu, zdrowia i zmysłów.

Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Wyższa Szkoła Agrobiznesu, Łomżyńskie Forum Samorządowe, nauczyciele szkoły wraz ze swoimi uczniami w tym dniu pozwolili zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia.

Firmy biorące udział w pikniku: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol”, ZAKREM, ESTETICON, APTEKA ARNIKA, Drukarnia ECO DRUK pozwoliły zwiedzającym do podjęcia samodzielnej aktywności i nie tylko promowały swoje produkty czy usługi, ale wykorzystały walory swoich zakładów do krótkich prelekcji i rozmów.

Nic tak nie uczy jak nauka wykorzystująca wszystkie zmysły. Nadleśnictwo Rajgród, I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Szpital Ogólny w Grajewie, Grupa Ratownicza Nadzieja oraz ZS „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo przekazały społeczności grajewskiej praktyczną naukę przy wykorzystaniu swojego sprzętu.

Na scenie wystąpili uczniowie, solistki z „Kultury Niezależnej”, Seniorzy z Grajewskiego Klubu Seniora oraz Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”.

Nie można pominąć MOSIR-u i GCK oraz Muzeum Mleka, które są zawsze wsparciem miejskich przedsięwzięć kulturalno- oświatowych.

Piknik w Grajewie był jednym z 24 festynów naukowych odbywających się na terenie subregionu łomżyńskiego. Głównym jego organizatorem było Łomżyńskie Forum Samorządowe, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Miasto Grajewo oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie.

Serdecznie wszystkim dziękujemy.