Akademia Bezpiecznego Puchatka

      Brak komentarzy do Akademia Bezpiecznego Puchatka

W lutym 2020 r. uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, podjęli wyzwanie i dołączyli do XI-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Koordynatorem programu w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie jest pani Renata Wierzchowska.

Celem akcji było pokazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Dzięki materiałom stworzonym w oparciu o techniki efektywnego uczenia, przyswajanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa okazało się czystą przyjemnością. Komplet materiałów edukacyjnych otrzymaliśmy od organizatorów bezpłatnie. Do wykorzystania na zajęciach mieliśmy scenariusze lekcyjne w formie dokumentu lub prezentacji, pomoce dydaktyczne, karty pracy oraz filmy rysunkowe, które przekazały najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Zagraliśmy też w grę planszową, którą dzieci samodzielnie złożyły i zabrały ze sobą do domu. Dzięki temu wiedza na temat bezpieczeństwa może być powtarzana i utrwalana w domu z rodzicami czy rodzeństwem. Po zajęciach zrealizowanych w ciągu czterech godzin lekcyjnych, uczniowie wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE BEZPIECZEŃSTWA i wypełnili go na stronie internetowej Programu. Test składał się z 10 pytań. Wypełnienie Testu odbyło się w szkole, podczas zajęć z wychowawcą, ale również możliwe było do wypełnienia w domu pod opieką rodziców.

Wszyscy uczniowie zdali test CELUJĄCO!!! Otrzymali specjalny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz Dyplom.

Monika Kuryś i Renata Wierzchowska