Z Janem Brzechwą o zdrowiu

      Brak komentarzy do Z Janem Brzechwą o zdrowiu

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”  promującego  zdrowy styl życia   wśród uczniów naszej szkoły dnia 26 marca br. najmłodsi z grup „Skrzaty” i „Słoneczka” miały okazję uczestniczyć w seansie kreatywnego czytania – Teatrzyku Kamshibai.  Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania.  Tematyka dotyczyła walorów zdrowotnych warzyw i higieny jamy ustnej.

Pani Iwona Bukrejewska zaprezentowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy „Na straganie” i „Natka – szczerbatka”.  Niewątpliwie dla młodszych dzieci inscenizacja okazała się ciekawą lekcją. Dzieci dowiedziały się jak powinny prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść, aby były one zdrowe. Wiersze uzmysłowiły też dzieciom jaki  negatywny wpływ na zęby ma próchnica i stały się pretekstem do obowiązkowego mycia zębów po posiłku i higieny jamy ustnej. Wiersz „Na straganie” przekonał przedszkolaków do zdrowego odżywiania, a w szczególności do jedzenia smacznych i zdrowych warzyw.
Na koniec dzieci rozwiązywały zagadki i quiz z wiedzy o zdrowiu.

Dzięki tym zajęciom nasze maluszki w przyjemny sposób przyswoiły sobie  wiedzę na temat jak należy zdrowo się odżywiać i dlaczego trzeba dbać o zdrowe zęby.

Beata Antropik