Witamy w naszej bajce…

      Brak komentarzy do Witamy w naszej bajce…

SŁONECZKA to grupa 3-, 4- i 5-latków, która liczy obecnie 24 przedszkolaków, uczęszczająca do oddziału 10-godzinnego (15 chłopców i 9 dziewczynek, a pod względem wieku pięcioro 3-latków, trzynaścioro 4-latków i sześcioro 5-latków).

Od początku roku szkolnego głównym celem pracy w grupie była adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych. Szczególną uwagę należało poświęcić 3-latkom, bo to one przyszły po raz pierwszy. W miłej i przyjaznej atmosferze prowadziliśmy zabawy i zajęcia polegające na zintegrowaniu dzieci.

Praca z maluchami to przede wszystkim kształtowanie samodzielności, nad czym nieustannie pracujemy. Wdrażamy dzieci do przestrzegania kodeksu przedszkolaka określającego czas zabawy i pracy, bezpieczeństwa w przedszkolu oraz w ogrodzie przedszkolnym, czynności higienicznych i spożywania posiłków. Dzieci początkowo nieśmiałe i mające problemy w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami oraz nauczycielem, poczyniły postępy i zaczęły funkcjonować w grupie. Coraz częściej uczestniczą w zabawach, bawią się wspólnie, biorą udział w zajęciach grupowych.

Jesteśmy przekonane, że czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci przyjemnością prowadzącą do wszechstronnego rozwoju, a pełne wiary we własne możliwości i z uśmiechem na twarzach sprostają tegorocznym wyzwaniom.

Justyna Kominiarek, Jolanta Propier