„Wioska Smerfów” w Bajkowym Korowodzie

Dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty” wraz z wychowawczyniami: p. Arletą Krawczyk i p. Justyną Dzięgielewską uczestniczyły w Bajkowym Korowodzie – imprezie zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego w Grajewie. Przebrane za Smerfy spotkały się z innymi uczestnikami korowodu przy Grajewskim Centrum Kultury. Nie zabrakło również Papy Smerfa oraz szalonego duetu Gargamela i Hogaty – w te role wcieliły się panie: wicedyrektor Aleksandra Monika Kuczyńska, Arleta Krawczyk i Monika Łukowska. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo – p. Maciej Paweł Bednarko, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo – p. Wiesław Dembiński, Główny Specjalista ds. Oświaty – p. Julita Wiluk.

Przy muzyce w wykonaniu Grajewskiej Orkiestry Dętej uroczyście przemaszerowaliśmy wraz z innymi uczestnikami ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie. Dyrektor szkoły – p. Halina Wałęga zaprosiła wszystkich uczestników do sali gimnastycznej. Tutaj po wystąpieniach Organizatorów i zaproszonych gości na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. spektakl „O rybaku i złotej rybce”, taniec w afrykańskim stylu, zabawy rytmiczno – muzyczne, „Roztańczone nutki”, malowanie twarzy dzieciom przez pracowników Centrum Integracji Społecznej, nauka zasad ruchu drogowego, zajęcia udzielania pierwszej pomocy, zawody sportowe oraz zajęcia plastyczne.

Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze przebranie. Pani wicedyrektor Aleksandra Monika Kuczyńska uznała, że na taką nagrodę zasłużyła cała Wioska Smerfów reprezentująca „Czwórkę”. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 wręczyła maskotkę Łosia i słodycze, które w imieniu wszystkich odebrał Jaś Czyżewski.  Chociaż pogoda nam nie dopisała wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

Arleta Krawczyk

Fot. L. Pietrzykowska

Fot. Portal e-Grajewo.pl