Świętujemy 100-lecie niepodległości Polski

          Zintegrowany program obchodów
100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
 w Grajewie

9 XI 2018 r. (piątek)

8.55
Lekcja otwarta z historii  pt. “Odzyskanie Niepodległości” w klasach VIII a i VIII d prowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku Dianę Maksimiuk.

10.00
Apel ph. „Kochamy Polskę” z udziałem gości, nauczycieli i uczniów

10.55
Przejście gości i całej społeczności szkolnej na boisko „Orlik”

11.05
Wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły

11.11
Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego „Mazurek  Dąbrowskiego”

13.00
Akademia objęta Patronatem  Burmistrza Miasta Grajewo z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych, Zuchów i członków grajewskiego Klubu Seniora – sala gimnastyczna

15.30
Koncert Pieśni Patriotycznych – uczestnicy: nauczyciele oraz pracownicy czynni i emerytowani

  • Wręczenie nagród laureatom konkursów: „Najpiękniejszy kotylion patriotyczny”, „Strofy o Niepodległej”, „Jak pieśń wojskowa stała się hymnem”

Obchodom towarzyszyła wystawa planszowa  o odzyskaniu niepodległości z grajewskimi akcentami.

11 XI 2018 r. (niedziela)

W niedzielę 11 listopada uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkołę reprezentowali: poczet sztandarowy, Dyrekcja, nauczyciele oraz zuchy i harcerze.

Z kolei o godzinie 15.00 na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyła się sztafeta biegowa „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Grajewo z udziałem społeczności szkolnej i grajewian. Bieg rozpoczęli motocykliści, przejeżdżając swoimi maszynami rundę honorową na stadionie w otoczeniu barw narodowych. W sumie w biegu uczestniczyło 422 zawodników: uczniowie z rodzinami, harcerze, przedstawiciele władz samorządowych i grajewskich placówek, radni, nauczyciele wychowania fizycznego, członkowie Klubu Sportowego „Maratonka”, którzy łącznie przebiegli 250 800 m. Uczestnicy otrzymali od Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego okolicznościowe dyplomy.

Po biegu zapewniono zawodnikom gorącą herbatę i bigos.

GALERIA I

GALERIA II

GALERIA III

GALERIA IV

GALERIA V

GALERIA VI

GALERIA VII

Fot.  L. Pietrzykowska, W. Jerulank