Sprawozdanie z Turnieju Szachowego Szkół Sienkiewiczowskich

banery muzeum i szkół sienkiewiczowskich
Tablica z napisem Turniej szachowy szkół sienkiewiczowskich

23 marca 2021 roku odbył się Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich (online) pod patronatem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Jego organizatorami były szkoły współpracujące w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Łączy nas Patron – Henryk Sienkiewicz”: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Okrzei, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Turniej został rozegrany zdalnie za pośrednictwem internetowej platformy szachowej „lichess.org”, a skierowany był do uczniów wyżej wymienionych szkół.

Celem zawodów była integracja uczniów wokół Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza – pasjonata gry w szachy, popularyzacja sportu szachowego oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w tej dyscyplinie.

Zawody były rozegrane w jednej kategorii wiekowej – uczniowie klas I – VIII szkoły podstawowej. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Turniej poprowadził Sędzia Główny – pan Zbigniew Okulewicz (Akademia Szachowa w Grajewie)

Oto wyniki:
1 MIEJSCE: Gorzkowski Krystian – SP OKRZEJA
2 MIEJSCE: Golis Kacper – SP 1 SŁUPSK
3 MIEJSCE: Karwowski Rafał – SP 4 GRAJEWO
4 MIEJSCE: BECZEK ALEKSANDRA – SP OKRZEJA
5 MIEJSCE: ZALEWSKI ALEKSANDER – SP 4 GRAJEWO
6 MIEJSCE: GOGOŁZA FRANCISZEK – SP OKRZEJA
7 MIEJSCE: CICHOCKI BARTOSZ – SP 4 GRAJEWO
8 MIEJSCE: KRYCZKA DOMINIK – SP OKRZEJA
9 MIEJSCE: RADOMSKI ANTONI – SP 1 SŁUPSK
10 MIEJSCE: MAZUR JULIA – SP OKRZEJA
11 MIEJSCE: OCHNIK KAMIL – SP OKRZEJA
12 MIEJSCE: MILEWSKI KUBA – SP 4 GRAJEWO
13 MIEJSCE: GAJEK BARTOSZ – SP OKRZEJA
14 MIEJSCE: KAMIŃSKI DANIEL – SP OKRZEJA
15 MIEJSCE: RYCEWICZ IGOR – SP 4 GRAJEWO
16 MIEJSCE: BATRUCH BARTOSZ – SP 1 SŁUPSK
17 MIEJSCE: BRAKSAL JULIA – SP WOLA OKRZEJSKA
18 MIEJSCE: SYKUT PRZEMYSŁAW – SP OKRZEJA
19 MIEJSCE: BOSEK ANGELIKA – SP WOLA OKRZEJSKA
20 MIEJSCE: MATUSIAK ŁUKASZ – SP OKRZEJA
21 MIEJSCE: BIELECKA NATALIA – SP WOLA OKRZEJSKA
22 MIEJSCE: MACIOROWSKI ADRIAN – SP 4 GRAJEWO
23 MIEJSCE: KOLESNYK VOLODYMYR – SP 1 SŁUPSK
24 MIEJSCE: MATYJASEK AMELIA – SP WOLA OKRZEJSKA
25 MIEJSCE: KARWOWSKI KRZYSZTOF – SP 4 GRAJEWO
26 MIEJSCE: LEKENTA KACPER – SP 4 GRAJEWO
27 MIEJSCE: TOMASIK MARTA – SP WOLA OKRZEJSKA
28 MIEJSCE: SZCZEŚNIAK KATARZYNA – SP WOLA OKRZEJSKA
29 MIEJSCE: PIETRUSZKA MIKOŁAJ – SP WOLA OKRZEJSKA

Turniej dostarczył wiele pozytywnych emocji i zapoczątkował współpracę szkół w rozwijaniu zainteresowań „grą królewską”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i wspaniałą grę, a zwycięzcom gratulujemy.

Dziękujemy opiekunom uczniów z SP 4 – panom  Tomaszowi Babulowi i Wiesławowi Jerulankowi za współpracę.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!

Słowa podziękowania kierujemy także do sędziego turnieju – pana Zbigniewa Okulewicza za profesjonalizm i poświęcony czas.

Koordynatorki i organizatorki: H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska, U. Bołonkowska i S. Łempicka