Rekolekcje wielkopostne za nami

      Brak komentarzy do Rekolekcje wielkopostne za nami

                                            

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2019 r. w Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie  odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. dr Tomasz Grabowski – profesor WSD w Łomży i w Ełku, kapelan ks. Biskupa i Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży.

Młodzi parafianie z naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniach o godzinie 17.00. Ksiądz rekolekcjonista każdego dnia  odnosił  się do czytanej Ewangelii i na jej podstawie nauczał. Wierni usłyszeli i przypomnieli sobie prawdę o Bożej miłości, która potępia grzech, ale bierze w obronę grzesznika. Chrystus po to  przyszedł na świat, aby ratować ludzi, którzy  przez nieposłuszeństwo  oddalili  się od kochającego Ojca. Bóg pragnie zbawienia grzesznika, dlatego go nie odrzuca. Przychodzi do niego z propozycją. Zabiera to, co  rani duszę  –  grzech,  a w miejsce grzechu ofiaruje łaskę – przebaczenie, uwolnienie, uzdrowienie i wszystko inne, co jest potrzebne jego synom i córkom.

Każdy z nas osobiście odpowiadał na tę Bożą  propozycję poprzez udział w sakramencie pokuty i pojednania, w nabożeństwie Drogi krzyżowej, czy Eucharystii. Słowa Jezusa wypowiedziane do cudzołożnicy: „I Ja ciebie nie potępiam. – Idź, a od tej chwili już nie grzesz!” stały się wytyczną dla naszego dalszego życia i  ukojeniem po upadku.

Niech nadchodzące święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas wszystkich okazją do zgłębiania i wychwalania Bożej dobroci i miłosierdzia. Spójrzmy na świat i człowieka obok nas oczami miłującego Ojca i cieszmy się z tego, że zostaliśmy wykupieni od potępienia wiecznego drogocenną Krwią Chrystusa.  ALLELUJA!

M. Czajkowska