Przedszkolaki w bibliotece

      Brak komentarzy do Przedszkolaki w bibliotece
Półka z książkami i napis biblioteka

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest to też świetna okazja, aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów. Z pewnością wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okaże się niezwykłym przeżyciem także i dla rodziców.

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki 22 kwietnia przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i księgozbiorem w niej zgromadzonym. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Po powrocie do sali opowiadały o swoich ulubionych książeczkach oraz o tym czego się możemy dowiedzieć czytając je. Przygotowały też swoje własne kolorowe zakładki.             

A 28 kwietnia książki przyszły do nasPrzyniosła je pani Lilla i opowiedziała wiele ciekawostek o nich. Dowiedzieliśmy się między innymi, że książki mogą uczyć, bawić i pomagać. Mogą też przenosić nas do innego świata. Bardzo nas to zainteresowało, podobnie jak przeczytany przez panią wiersz „O Grzesiu kłamczuchu” J. Tuwima.               

Wychowawczynie