Praca zdalna uczniów klasy II c

      Brak komentarzy do Praca zdalna uczniów klasy II c

Wielkanocne pisanki i przedświąteczna pomoc domowa w klasie II c
Święta Wielkanocne spędzane w domu sprzyjały rodzinnej integracji. Dzieciaki pomagały rodzicom w przedświątecznych pracach. Aby ozdobić wielkanocny koszyczek wykonywały barwne pisanki według własnego pomysłu. Wykazały się dużą kreatywnością i ciekawym łączeniem użytych materiałów.

Tygodniowe kalendarze pogody w II c
Dzieciaki w marcu i kwietniu obserwowały pogodę jako pracę domową z edukacji przyrodniczej. W założonym kalendarzu zapisywały codzienne zmiany w pogodzie. Zaznaczały temperaturę odczytując ją na termometrach, spoglądały w niebo, aby zobaczyć czy jest zachmurzone, czy pełne słońca. Przyglądały się drzewom i oceniały jaka jest siła wiatru. Za pomocą symboli pogody nanosiły dane do tabeli. Zabawa w meteorologa pozwoliła im baczniej niż zwykle przyglądać się światu i wysuwać pierwsze wnioski. Wszyscy zwrócili uwagę na brak opadów od początku kwietnia 2020 r.

Obudzone jeże w klasie II c
Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Rozwijają się drzewa, kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych sypialni. Tej wiosny uczniowie z naszej klasy obudzili z zimowego snu jeże. Wykonali własnoręcznie urokliwe jeżyki, które jeszcze zaspane otwierały radośnie oczka. Tak jak i my, powoli podnosiły się z zimowego letargu i witały wiosnę.

Prima aprilis w klasie II c
Każdego roku przychodzi dzień, w którym żarty trzymają się wszystkich, a psikusy stają się pożądane. Swoje zabawne pomysły uczniowie klasy II c przedstawili w niesamowitych rysunkach obrazujących wymyślne stworki stworzone z odrysu dłoni. A zainspirowani wierszem Wandy Chotomskiej „Dlaczego cielę ogonem miele” wymyślili zabawne zastosowania krowiego ogona. Bo czy tylko małpka umie czepiać się ogonem i zwisać z drzewa? Przedstawiona galeria śmiesznych zwierzątek idealnie wpisała się w atmosferę prima aprilis.

Przedwiośnie i wiosna to czas na kwiaty
Przedwiośnie i wiosna nie pozwala się nikomu nudzić. Obserwujemy przyrodę, wdychamy do płuc świeże powietrze, cieszymy się z ciepłych dni. Pierwsze wiosenne kwiaty, przebiśniegi i krokusy radują serca oglądającym je ludziom. Skłaniają do tego, aby je narysować. Dzieci z II c na języku polskim nauczyły się pięknie opisywać przebiśnieg. A na lekcji zdalnej z informatyki starały się go najładniej narysować w programie Paint. Mali informatycy pokazali swoje umiejętności, także przy formułowaniu i pisaniu życzeń w programie Word.

Praca zdalna w klasie II c
Wirus w koronie nie przeszkodził uczniom się uczyć. Zamknięci w swoich domach otworzyli się na zdalne nauczanie. Codziennie dzieci z II c pilnie przyswajają nowe zagadnienia: piszą, liczą, czytają i śpiewają piosenki. Galeria zdjęć jest dowodem na ogromne zaangażowanie i systematyczność uczniów przy codziennych pracach domowych.

Plastelinowe zdrowe dania
Na lekcjach o zdrowym odżywianiu się uczniowie dowiedzieli się o piramidzie żywienia, witaminach i składnikach mineralnych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kto chciał zaprezentować swoją pracę, wysłał propozycję swojego dania, opierając się na zdobytej wiedzy. Sok szpinakowy i omlet – zobaczcie, same pyszności.

Wychowawca Renata Wierzchowska