Nowoczesność zawitała do pracowni w SP 4

W Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie w okresie wakacyjnym zostały wyremontowane dwie sale lekcyjne w budynku byłego gimnazjum. Dotychczasowe pracownie nabrały nowego wystroju, stały się wielobarwne i funkcjonalne. Nowoczesne meble oraz dodatki sprawiły, że uczniowie będą czuli miłą, domową atmosferę. W obu pracowniach zostały naklejone młodzieżowe fototapety, które nie tylko przyciągają wzrok, ale również sprawiają, że nowoczesny wystój klas staje się przyjazny młodzieży.

W pracowni informatycznej zainstalowano nowe laptopy pozyskane, we współpracy z Urzędem Miasta z projektu rządowego, tablicę Blackboard – zamiast tradycyjnej zielonej oraz nowoczesne meble, których funkcjonalność dopełniła całości. W pracowni znalazła w końcu swoje miejsce wcześniej zakupiona drukarka 3D. Dzięki zastosowanym systemowym rozwiązaniom, uczniowie bez problemu będą mogli w pełni wykorzystać swoje umiejętności informatyczne z wykorzystaniem zainstalowanych programów, nowoczesnych technologii oraz wykazać swoje programistyczne i graficzne zdolności na dodatkowych zajęciach.

Pracownię chemiczną, której remont zajął najwięcej czasu wyposażono w nowoczesny, profesjonalny sprzęt oraz meble, które umożliwiają prowadzenie wielorakich doświadczeń. Sala nabrała charakteru małego laboratorium. Stół nauczycielski, demonstracyjny dodatkowo wyposażony został w uniwersalny miernik panelowy, cyfrowy woltomierz i amperomierz z wbudowanym bocznikiem w obudowie. Przy każdym ze stołów znajduje się płuczka z bieżącą wodą, a same blaty pokryte są ceramicznymi płytkami, umożliwiającymi bezpieczne wykonywanie doświadczeń przez uczniów. Podłączono dygestorium. Dodatkowo wylano posadzkę z żywicy. Wcześniej pozyskana tablica multimedialna i zakupiony program wirtualnego laboratorium nadaje pracowni nowoczesnego charakteru i pozwala na wszechstronne podejście do kształtowania i rozwijania zainteresowań ucznia oraz doskonalenia jego umiejętności. Chemia jest nauką polegającą przede wszystkim na obserwacji i wnioskowaniu, a tak nowoczesna pracownia spełnia niezbędne wymogi i jest przygotowana na stawiane przez ucznia wymagania. Wszystkie te zmiany składają się na wspaniałą całość, dzięki której uczniowie będą mieli większy komfort nauki podczas prowadzonych zajęć.

Przeprowadzone remonty nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i upór wielu osób. Inicjatorkami zmian były Panie: wicedyrektor Joanna Szymanowska, nauczycielka chemii i fizyki Joanna Daniela Zalewska-Grochowska, które wspierała pod każdym względem, przedstawicielka Rady Rodziców Anna Mazurek. To właśnie ich zaangażowanie i i upór doprowadziły do kompleksowej zmiany tychże pracowni. Pozyskane przez Panie środki finansowe, był darowiznami złożonymi na rzecz Rady Rodziców. Cała społeczność szkolna chciałaby podziękować przede wszystkim Panu Antoniemu Dudzińskiemu prezesowi firmy EKO-DOM, za środki finansowe i pomoc, Pani Elizie Ciukszo i prezesowi firmy Itbud Warszawa za merytoryczną pomoc przy wylewaniu posadzki i nieodpłatne dostarczenie materiałów oraz znalezienie firmy, która podjęła się prac związanych z podłogą, Panu Łukaszowi Brzezickiemu właścicielowi firmy KAS-BET, Komisowi GSM Mewa, Budce Schollera, Solarium Summer Sun, Radzie Rodziców funkcjonującej przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz wszystkim pozostałym sponsorom, którzy chcieli pozostać anonimowi. Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za okazane serce, bezinteresowną pomoc i chęć pracy na rzecz młodego pokolenia, bo jak powiedział święty Jan Paweł II „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Karolowi Choynowskiemu za umożliwienie urzeczywistnienia pomysłu, za pomoc techniczną, merytoryczną i cierpliwość. Dziękujemy pracownikom obsługi szkoły: Panom konserwatorom Krzysztofowi Gutowskiemu, Leszkowi Wiśniewskiemu, Michałowi Sobolewskiemu, kierownikowi Pani Magdalenie Lewosz i wszystkim Paniom dbającym o czystość w szkole. Bez Was nadal byłby bałagan. Jesteście wielcy. Włożyliście ogrom ciężkiej pracy, którą na pewno docenią uczniowie.

Z takimi ludźmi współpraca to czysta przyjemność. Dzięki Waszym dobrym sercom nasze pracownie nabrały nowego życia, a przekazywanie wiedzy uczniom będzie przyjemnością. Nie ukrywamy, iż liczymy na dalszą owocną współpracę. W głowie mamy już następne, równie ciekawe projekty. Jeszcze raz jako przedstawicielki Społeczności Szkolnej serdecznie dziękujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia.

Joanna Szymanowska, Joanna Zalewska – Grochowska