Nocka harcerska

      Brak komentarzy do Nocka harcerska

Nocka Harcerska odbyła się  z 23 na 24 listopada 2018r. Zebraliśmy się w gronie trzydziestu osób i jak życzył uczestnikom p. Dyrektor, nocka nie była przespana przynajmniej przez kilku harcerzy. Baraszkowano! 

Naszym celem było bycie razem, integracja członków drużyny, wzajemne poznawanie się, a także rozumienie idei braterstwa, postępowania zgodnego z Prawem Harcerskim. 

Harcerze z zastępu Bordowe Lisy zdobyli  sprawność kuchcika.  Poza tym bawiliśmy się, pląsaliśmy, a jeden zastęp wyszywał swój proporczyk.

Obejrzeliśmy film o bohaterach z Szarych Szeregów pt. „Kamienie na szaniec”. Harcerze zrozumieli, jak tragiczne były losy tych młodych ludzi, jak wielka ich ofiarność i miłość do Ojczyzny. Drastyczność wielu scen, choć przybliżała tamten los, jednak nie wszystkim pozwoliła obejrzeć ten film, jednak nie dla tak młodych oczu i nie zaprawionych serc.

Rano posprzątaliśmy  po sobie i pospieszyliśmy stęsknieni za wygodą do domów. Ciekawe, co wniosła ta noc do naszego harcerskiego życia .Wkrótce o tym porozmawiamy. Wyśpijcie się, ale nie za długo!

Czuwaj! dh Elżbieta Gadomska