Miły gość u „Biedronek”

      Brak komentarzy do Miły gość u „Biedronek”

„Chodzi swoimi drogami,
cichutko miauczy czasami,
chętnie wskakuje na płot!
To zwierzę to …”

Wszystkie dzieci od razu odgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. 17 lutego swoje święto obchodzą koty. W tym dniu zwracamy uwagę wszystkim na los porzuconych i bezdomnych zwierząt i podkreślamy ich znaczenie dla człowieka. U przedszkolaków z grupy „Biedronki” tydzień poprzedzający tę datę został zdominowany tematyką związaną z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci oglądały książki zgromadzone na wystawie poświęconej kotom, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach i różnymi technikami plastycznymi tworzyły te właśnie czworonogi. Nasze piękne prace wezmą udział w konkursie plastycznym „Koty, kotki i koteczki” zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

A 24 lutego przywitaliśmy dziewczynkę z Klubu Czytelniczego „Czytamy i rozmawiamy”, która realizując projekt edukacyjny „Szare, bure i pstrokate … czyli Koci Świat w bibliotece” zapoznała nas ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami i nawykami żywieniowymi. Uczestniczyliśmy też w wesołych „kocich zabawach”, podczas których towarzyszyły nam „kocie przeboje”. W pewnym momencie do naszej sali … „wkroczył” gość – kot Łatek”. Zaprezentował się dzieciom w pełnej okazałości. Z kocią dumą puszył ogon i prężył koci grzbiet.

Był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały zebraną przez siebie żywność dla bezdomnych kotów mieszkających w „Kotulcu”.

Dziękujemy pani Iwonce, opiekunowi Klubu za wspaniałe zajęcia oraz rodzicom za pomoc w zbiórce żywności.

Wychowawczyni