Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci zaprasza

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że oprócz zbiorów książkowych, Biblioteka dla Dzieci udostępnia także filmy na nośniku DVD. W naszych zbiorach mamy ponad 180 tytułów polskich i zagranicznych filmów, w tym ekranizacji lektur szkolnych, filmów fabularnych dla dzieci i młodzieży czy filmów animowanych. Zasady wypożyczania płyt DVD są takie same jak w wypadku książek. Wykaz wszystkich filmów dostępny jest w Oddziale dla Dzieci MBP.

W Bibliotece dla Dzieci pojawiło się ponad 80 nowych audiobooków, w tym sporo tytułów, które stosunkowo niedawno weszły do kanonu lektur szkolnych, takich jak np. „Afryka Kazika”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Kapelusz Pani Wrony”, „Daleki Rejs”, „Niezwykłe przygody detektywa Pozytywki”. Uzupełniłyśmy nasze zbiory także o klasykę bajek i opowiadań polskich i zagranicznych autorów, do których tak chętnie wracamy, np. „Muminki”, „Kubuś Puchatek” czy „Reksio”.

Audiobooki to świetna alternatywa dla tradycyjnej książki. Możemy słuchać ciekawych opowiadań przed snem czy podczas długiej podróży samochodem. Są uzupełnieniem lektur w tradycyjnej, książkowej formie.
Obecnie w naszych zbiorach mamy 360 audiobooków.

Zachęcamy do korzystania z naszej oferty!