Łapy, łapy, cztery łapy …

      Brak komentarzy do Łapy, łapy, cztery łapy …

26 lutego był dla nas – uczniów klas I a i I c dniem pełnym wrażeń. Otóż na lekcji mieliśmy przemiłych i jednocześnie niezwykłych gości – pasjonatów, ale też przede wszystkim troskliwych opiekunów skrzywdzonych zwierząt. Były to panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie: p. Katarzyna Blusiewicz oraz p. Iwona Sypytkowska. Panie opowiedziały o tym, w jaki sposób pomagają skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom, jak ratują im niejednokrotnie życie, otaczając opieką i szukając nowych domów.

Obejrzeliśmy film o porzuconym piesku, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, co się dzieje z takim zwierzątkiem i jak się ono czuje. Film był piękny i smutny zarazem. Poruszył nas do głębi tak, że w niejednym oku zakręciła się łza.

Kolejny film pozwolił nam dowiedzieć się w jaki sposób należy się odpowiedzialnie opiekować zwierzętami. Już wiemy, że zwierzątko w domu to decyzja wszystkich członków rodziny. To wiele radości, ale też szereg obowiązków. Okazało się, że nas to nie zraża, bo wielu spośród nas ma już w domach rożne zwierzęta i umie się nimi opiekować.

A co niezwykle ważne, już wiemy, czworonożnych przyjaciół w przyszłości będziemy szukać w schroniskach lub przytuliskach, a nie kupować. Wiemy też już, że zwykłe kundelki, szczególnie te skrzywdzone, są naprawdę wspaniałymi, jeżeli nie najwspanialszymi przyjaciółmi na wiele lat.

Nie pozwolimy krzywdzić zwierząt. Są one naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi. Nauczyliśmy się jak możemy im pomóc, gdy będą nas potrzebować, gdy zobaczymy błąkającego się, porzuconego psa lub kota.

Dla wielu z nas, ogromnie ważnym było to, że gościliśmy też …małego psa – Miszę. Czuł się wśród nas doskonale. Niezwykle ciekawy wszystkiego, zaglądał w każdy kąt, chętnie pozwalał głaskać się i przytulać. Chyba nas bardzo polubił. My zresztą jego też.

Okazją do tak miłego spotkania był Światowy Dzień Kota. Wcześniej zebraliśmy sporą gromadkę jedzenia i zabawek dla mniejszych i większych miauczących milusińskich.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Szare, bure i pstrokate…Koci Świat w bibliotece ” organizowanego przez p. Iwonę Bukrejewską i Koło czytelniczo – medialne oraz klasę I d wraz z wychowawcą p. Arletą Krawczyk.

Dziękujemy za spotkanie.
Uczniowie klas I a i I c

Fot. J. Rydzewska i A. Gryczkowska