„Kto Ty jesteś? Polak mały”

      Brak komentarzy do „Kto Ty jesteś? Polak mały”
Logo Dnia Języka Ojczystego

„Kto Ty jesteś? Polak mały” – pod takim hasłem odbyły się spotkania czytelnicze w bibliotece szkolnej z udziałem dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka”, „Skrzaty” i „Biedronki oraz członkiń Koła Młodych Czytelników i Koła Przyjaciół Biblioteki, nawiązujące do obchodów Tygodnia Języka Ojczystego.

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci literaturą polską, motywowanie do nauki pisania i czytania, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, budowanie szacunku i przywiązania do symboli narodowych – godła, flagi i hymnu państwowego.

W trakcie spotkań dzieci wysłuchały wierszy o Polsce W. Bełzy, Cz. Janczarskiego, M. Jaszczuka oraz legend „Lech, Czech i Rus” i „Warszawska Syrenka” przeczytanych przez członkinie kół bibliotecznych: Aleksandrę Ciborowską, Klaudię Blaszko, Amelię Sikorską, Victorię Borys, Kingę Mikielską, Zuzannę Wroczyńską i bibliotekarzy. Obejrzały także prezentację multimedialną o Polsce, symbolach narodowych i naszej „małej Ojczyźnie”, rozwiązywały zagadki, wzięły udział w zabawie ruchowo-słuchowej „Baczność – hymn Polski”.

Wiele radości dostarczył zaciekawionym dzieciom spacer między regałami z księgozbiorem bibliotecznym oraz przygotowana wystawa książek „Podróże małe i duże po Polsce”.

Lilla Pietrzykowska i Ewa Czaplicka
Fot. nauczyciele bibliotekarze i E. Wojtasik