JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

      Brak komentarzy do JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

To ta noc to wszystko zmieni
Zejdzie wreszcie  Władca Ziemi
Da nam pokój, zło naprawi.
Już Go chór Aniołów sławi …

Pięknymi kolędami i pastorałkami uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie w dniu 19 grudnia 2019 r.  uczcili przyjście Mesjasza, których występ muzyczny przygotowała p. Anna Maleszewska. Najważniejszym wątkiem  jasełkowych opowieści była historia Świętej Rodziny, która owej, pełnej cudów nocy  wspomagana przez Aniołów ochraniała Bożą Dziecinę przed okrutnym planem Heroda. Jego los, jak wiemy okazał się smutny. Przywiązany do władzy i posiadania, zgiełku i intryg nie złożył nadziei w Tym, Który  niesie pokój i radość.

Tego pokoju i radości życzyli naszej społeczności szkolnej zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Miasta Grajewo na czele z Burmistrzem Miasta Grajewo – p. Dariuszem Latarowskim i Przewodniczącą Rady Miasta Grajewo – p. Haliną Muryjas-Rząsą, ks. proboszcz Dariusz Gosk oraz Przyjaciele Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy SP4.

Słowa naszych szacownych gości sprawiły nam dużo zadowolenia, bowiem oprócz życzeń świątecznych usłyszeliśmy  pochwały w kierunku naszych młodych artystów, które  pokrzepiły zarówno serca występujących, jak i tych, którzy z młodzieżą pracowali nad przygotowaniem spektaklu.  Byli to nauczyciele katecheci: p. Marzenna Czajkowska, p. Dorota Lekenta, p. Krystyna Łaguna, p. Violetta Curyło, ks. Albert Lubak, których swoim doświadczeniem i radą wspierała p. Urszula Krystyna Bołonkowska.

 Spotkanie zakończone w przemiłej atmosferze, przy kawałku świątecznego ciasta i herbacie, rozsiało po całej szkole atmosferę wyczekiwania i nadziei, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia na pewno będą cudowne, rodzinne i wyjątkowe, a Nowy Rok 2020 okaże się pomyślny. Tego wszyscy bez wyjątku wszystkim życzymy.  

M. Czajkowska

Fot. L. Pietrzykowska

Tuż przed przerwą świąteczną jasełka bożonarodzeniowe obejrzeli także dzieci z oddziałów przedszkolnych, dzieci świetlicowe, członkowie rodzin uczniów występujących w przedstawieniu oraz pracownicy szkoły. Nasi aktorzy i  nauczyciele przygotowujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzień zakończyliśmy spotkaniem opłatkowym, podczas którego podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia wszystkiego co dobre i piękne.

GALERIA I

GALERIA II