Dzień Drzewa u „Słoneczek”

      Brak komentarzy do Dzień Drzewa u „Słoneczek”

Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu w grupie „Słoneczka” odbywały się zajęcia związane z tematyką drzew. Celem świętowania było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich ogromnego znaczenia w życiu człowieka.

Głównym punktem programu były odwiedziny pani Justyny Milewskiej – pracownicy z Nadleśnictwa Rajgród. Pani leśnik poprowadziła zajęcia edukacyjne na temat lasu i jego mieszkańców. Zapoznała dzieci ze swoją pracą oraz uświadomiła o niezliczonych korzyściach, jakie dają nam drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o drzewach, poznaliśmy rodzaje roślinności i zwierząt zamieszkujących lasy. Mówiliśmy o tym, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje i dom gospodarzy.

Ponadto dzieci zostały obdarowane pięknymi drobiazgami z nadleśnictwa, jak odblaskowe wiewiórki, naklejki oraz kolorowanki o tematyce leśnej. Panie nauczycielki otrzymały książki związane z tematyką krzewów. „Słoneczka” nie zostały dłużne, podziękowały pięknym uśmiechem i wręczyły pani leśnik upominek w formie drewnianego pojemnika na biurko.

Po spotkaniu stworzyliśmy wielkie drzewo z foli bąbelkowej i farb. Bawiliśmy się przy muzyce związanej z lasem. Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy leśnych opowieści. 

Wspólne świętowanie wywołało wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. 

J. Kominiarek, J. Propier