Dzień Babci i Dziadka

      Brak komentarzy do Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka czyli święto w kolorze sepii – realizacja programu „Cała Polska czyta dzieciom”.

21 i 22 stycznia obchodziliśmy w szkole DZIEŃ BABCI I DZIADKA . Był to czas sprzyjający rozmowom o naszych najukochańszych babciach i dziadkach, którzy często kojarzą się nam z niegasnącym źródłem miłości, ciepła i poczuciem bezpieczeństwa.

Uczniowie klasy II d pod kierunkiem wychowawczyni Pani Arlety Krawczyk wykonali przepiękne laurki z życzeniami dla swoich Babć i Dziadków. Podczas zajęć wysłuchali też tematycznych opowiadań i wierszy tj. „Babcia Misia”, „Moja wróżka”, „Niezwykły dziadek”, „Kto? Kochany dziadek”, „Portret Babci”, „Kwiaty dla Dziadka”, „Dziadek przyjdzie” czytanych przez nauczycieli bibliotekarzy Annę Jokę i Iwonę Bukrejewską. Zajęcia przeplatane były rozmowami na temat: Za co kochamy swoich dziadków?, Jakie ulubione czynności z nimi wykonujemy? itp.
Dzień ten upłynął pod znakiem promocji czytelnictwa i zakończył się odwiedzinami w bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały też przygotowaną wystawkę książek poświęconą naszym Seniorom.

Kolejny dzień był dniem warsztatowym, w którym uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami plastycznymi pracując w grupach. Czytelnicy wykonali powierzone zadania, których efektem były plakaty akcentujące najlepsze cechy charakteru naszych Babć i Dziadków. Zajęciom towarzyszyły piosenki:
„Jak ja się cieszę” – piosenka na Dzień Babci i Dziadka (tekst!) – YouTube
„Gdzie ta babcia?” – piosenka – YouTube
ŚPIEWANKI RODZINNE „W starych nutach babuni” – YouTube

Efekty warsztatów zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

A. Krawczyk, I. Bukrejewska, A. Joka