Czytamy i polecamy

      Brak komentarzy do Czytamy i polecamy

Oto propozycje czytelnicze dla podróżników, miłośników komiksów i nie tylko… Książki są dostępne w bibliotece szkolnej.

„Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” – Szymon Radzimierski  
Autorem książki jest nastoletni Szymon – podróżnik i łowca przygód, który zabiera czytelników na dzikie, tropikalne Borneo i pouczające spotkania z nosaczami, dzioborożcami, krokodylami i wężami. Książka porusza także problem przyjaźni człowieka ze zwierzętami i niebezpieczeństw czyhających w dżungli.

 

„Hilda i Troll” – Luke Pearson
To olśniewający komiks z duchami, olbrzymami, drewnianymi stworami i trollami i główną bohaterką – Hildą, której wyprawy nigdy nie zaliczają się do zupełnie zwyczajnych, bowiem „Taki już los łowcy przygód”.

„Bajka o wojnie” Joanny Rudniańskiej i Piotra Fąfrowicza to wielokrotnie nagrodzona książka (Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, Książka Roku, Książka przyjazna dziecku), która przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy.

Prostej,  a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem – że każda wojna jest zła. Kończąc opowieść, Joanna Rudniańska pisze, że Wojna zmieniła imię.Teraz nazywa się Pokój.

„Pustelnik” Martina Ernstsena to opowieść o chłopcu, który spędza wakacje u babci na północy Norwegii. Historia przedstawia rozwój przyjaźni między dwojgiem bohaterów. Autor podejmuje też problem odróżniania fantazji od rzeczywistości.

 

„Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” Marta Galewska-Kustra, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
To zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje.  Ich wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne i nie tylko.

Polecamy – Koło Przyjaciół Bibliotki