Biblioteka „Czwórki”

      Brak komentarzy do Biblioteka „Czwórki”

Od początku roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie mogą cieszyć się nową biblioteką. To zadanie zostało sfinansowane ze środków przyznanych naszej szkole przez Organ Prowadzący, czyli Urząd Miasta w Grajewie.

Projekt polegał na połączeniu bibliotek wygaszanego gimnazjum z biblioteką szkoły podstawowej. Stało się to możliwe po zmianach jakie poczyniliśmy wcześniej, łącząc dwa dotychczasowe pokoje nauczycielskie oraz zmieniając przeznaczenie przylegających do starej biblioteki pomieszczeń, które po remoncie zwiększyły powierzchnię użytkową nowej biblioteki o 50 m².

Nasza biblioteka ma teraz czytelnię, miejsce do cichej nauki, do pracy w grupie podczas lekcji oraz sektor pracy uczniów z multimediami. Nowe meble i przyjazny wystrój przyciągają uczniów do nowych pomieszczeń, co w rezultacie sprawia, że czytają więcej i częściej. To właśnie był główny cel wszystkich naszych starań i poczynań. Nowoczesność biblioteki dopełnia stosowany od dawna elektroniczny system wypożyczania. Biblioteka szkolna pełni wiodącą rolę w życiu naszej szkoły.

 Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi Dariuszowi Latarowskiemu oraz Państwu Radnym za przyznanie środków na nową bibliotekę, z której możemy być dumni.