Będziemy świętować Światowy Dzień Poezji

                                   

Wkrótce Światowy Dzień Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

W „Czwórce” również przygotowujemy się do obchodów tego święta. Oto zapowiedź niektórych przedsięwzięć.

Zobacz, czy znajdziesz coś dla siebie.

  • Szkolny konkurs plastyczny na „Najciekawszy projekt okładki wybranego tomiku poetyckiego” – technika prac dowolna, format A 4. Prace należy składać do biblioteki szkolnej w terminie do 25 marca 2019 r.
  • „Podziel się swoim wierszem” – jeżeli napisałaś/napisałeś lub ktoś z Twoich bliskich: mama, tata, babcia, dziadek, siostra… napisali wiersz i leży on na dnie szuflady, przynieś go do biblioteki szkolnej. Na pewno zostanie zaprezentowany. Pamiętaj! Musi to być praca autorska. Termin składania wierszy do 25 marca 2019 r.
  • Plebiscyt dla wielbicieli słowa poetyckiego pod hasłem: „Wiersz, który zapadł mi w pamięć” – swoje typowania (tytuł i autora wiersza) prosimy przesłać drogą e-mailową na adres:  lipie@o2.pl
  • „Malowane wiersze” dla klas IV – VIII – przyjdź do biblioteki szkolnej i wybierz kartkę z wierszem. Zilustruj go i zwróć z powrotem. Format pracy A4, technika dowolna. Czeka Cię nagroda – niespodzianka wręczona podczas wieczoru poetyckiego. Termin składania prac do 25 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorki