Wywiad z najlepszym czytelnikiem

      Brak komentarzy do Wywiad z najlepszym czytelnikiem

                                           

Wywiad z Angeliką Brakoniecką  z klasy IV a

 najlepszym czytelnikiem marca i kwietnia roku szkolnego 2018/2019

Angeliko, w obecnej chwili jesteś najlepszym czytelnikiem w II semestrze roku szkolnego 2018-2019. Chciałybyśmy przeprowadzić z Tobą wywiad.

  1. Czy wiesz, ile przeczytałaś książek w tym semestrze?

Angelika: Dokładnie nie wiem. Przypuszczam, że około 50 tytułów.

  1. Dokładnie przeczytałaś 51 książek. A jaka jest Twoja ulubiona książka?

Angelika: Mam kilka takich książek. Jednak najbardziej spodobała mi się książka autorstwa Agnieszki Stelmaszyk ,,Kto mnie przytuli? Piesek na medal”, ukazująca wzruszającą historię sympatycznego pieska, który mieszkał w schronisku dla zwierząt i bardzo chciał znaleźć nową rodzinę.  Jeśli lubicie zwierzęta, to ta książka jest dla Was. A jeśli nie lubicie, to nie wiecie, że jest zupełnie inaczej.

  1. Czy lubisz czytać książki, w których głównymi bohaterami są zwierzęta?

Angelika: Tak lubię czytać książki, w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Takie książki sprawiają, że czytający uświadamia sobie, że nie jest sam w świecie.

  1. Gdzie najbardziej lubisz czytać książki?

Angelika: Najbardziej lubię czytać książki w swoim pokoju, w ciszy i spokoju. Najczęściej czytam wieczorami przed snem.

  1. Jakiego rodzaju lubisz czytać książki?

Angelika: Wśród książek o przyrodzie i zwierzętach bardzo lubię książki przygodowe i baśnie. Zdarza się, że sięgam po książki o tematyce  fantastycznej, np. seria książek Rafała Kosika  „Felix, Net i Nika”. Bohaterami są uczniowie, którzy mają różne, wybitne umiejętności. Przyjaciele mają talent do pakowania się w niesamowite przygody – i to po prostu trzeba przeczytać! Gorąco polecam.

  1. Jakie inne książki polecasz koleżankom i kolegom?

Angelika: Moim zdaniem książkę, którą powinien każdy przeczytać to: ,,Był sobie pies’’ W.Bruce Cameron. Inne tytuły, po które sięgnąć powinien  czytelnik, to książki znajdujące się w naszej bibliotece szkolnej np. ,,Magiczne drzewo- czerwone krzesło’’ Andrzeja Maleszki, ,,Charlie i fabryka czekolady’’ Roalda Dahla, ,,Harry Potter i kamień filozoficzny’’ J.K. Rowling oraz wszystkie  książki z serii  ,,Magic Molly’’  Holly Webb.                        

  1. A jaka jest Twoja ulubiona lektura?

Angelika: Obecnie moją ulubioną książką, do której chętnie wrócę, jest ksiązka ,,Najnowsze przygody Mikołajka’’  Rene Gościnnego, Jeana Sempe oraz ,,Akademia Pana Kleksa’’ Jana Brzechwy.

Dziękujemy za rozmowę.

Wywiad przeprowadziły: Sara Cappella i Amelia Kiełczewska

 z Koła czytelniczo-medialnego (opiekun I. Bukrejewska)