Wycieczka Koła czytelniczo-medialnego do „Kotulca”

Finał projektu edukacyjnego ”Szare, bure i pstrokate…,  czyli Koci świat w Bibliotece”.

W piątek 15 marca, odwiedzając „Kotulec” Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział Grajewo, zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego, którego celem było m.in. kształtowanie właściwego stosunku do świata zwierząt. Tego dnia pod opieką p. I. Bukrejewskiej zanieśliśmy tam koce oraz karmę dla bezpańskich kotów. Akcja zbierania tych rzeczy trwała cały miesiąc, a poprzedzona była zajęciami czytelniczymi w oddziałach przedszkolnych. Na miejscu bardzo mili pracownicy p. Iwona Sypytkowska i p. Alicja Tondera oprowadziły nas po schronisku. Zobaczyliśmy, jak wyglądają pomieszczenia dla kotów, i co się w nich znajduje. Panie opowiedziały nam smutne historie przebywających tam podopiecznych. Dowiedziałyśmy się,  dlaczego  zwierzęta trafiają do schroniska, i jak powinniśmy zabezpieczyć je przed zagubieniem się. Przekonałyśmy się, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek i odpowiedzialność za słabą istotę.

Wizyta była bardzo emocjonująca. Z jednej strony czułyśmy ogromne szczęście, że choć trochę możemy pomóc, a z drugiej było nam przykro patrzeć na zwierzęta, które nie mają swojego domu i własnego, kochającego człowieka, który zapewni im schronienie, opiekę i troskę.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę kociej karmy dla milusińskich TOZ.

Sara Cappella, Amelia Kiełczewska, Wiktoria Gibniewska, Wiktoria Szumowska, Wiktoria Anna Jaszewska, Wiktoria Siedlecka z Koła czytelniczo-medialnego wraz z opiekunem.