Wycieczka klas III a i III d

      Brak komentarzy do Wycieczka klas III a i III d

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja odwiedziliśmy salę zabaw „Tropico”. Spotkaliśmy się tam z animatorami na zajęciach magiczno – chemicznych, podczas których z wielką ciekawością obserwowaliśmy przeprowadzane eksperymenty, a następnie sami je przeprowadzaliśmy. Łącząc różne substancje, poznaliśmy ich właściwości oraz zasady zachowania się podczas przeprowadzania doświadczeń. Warsztaty były doskonałą formą zabawy, ale także dzięki nim dużo nauczyliśmy się. Było magicznie!

Następnie bawiliśmy się w sali zabaw. To było istne szaleństwo. Mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji. Zjeżdżaliśmy na pontonach, wspinaliśmy się po linach, pokonywaliśmy tory przeszkód i skakaliśmy na trampolinach. Odpoczywaliśmy w sali wyciszenia, bawiąc się w kąciku kuchennym, klockami lub w basenie kulkowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się KNOOCKER – ścianka interaktywna, łącząca aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Papugarnia „Mazurskie Tropiki”. Poznaliśmy tam różne gatunki papug, ich zwyczaje, sposób odżywiania. Każdy z nas mógł z bliska zobaczyć, jak ciekawe są to ptaki. Towarzyszyły nam przy tym niesamowite uczucia. Na pamiątkę zostały nam własnoręcznie wykonane papugi.

Szczęśliwi, chociaż bardzo zmęczeni wróciliśmy do szkoły. To była naprawdę udana zabawa.

Bardzo dziękujemy Pani Lilli i Pani Dorotce za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Uczniowie klasy III a i III d
z wychowawczyniami

Fot. L. Pietrzykowska