Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

      Brak komentarzy do Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Dzieci z grupy „Skrzaty” dobrze wiedzą, że aby być zdrowym trzeba odpowiednio się  odżywiać. A najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o pysznych witaminach dnia 18.09.2019 r przedszkolaki postanowiły sprawdzić, co można wyczarować z owoców i warzyw. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły jabłka, gruszki, śliwki, banany, nektarynki, a także marchewki. Wychowawczyni kroiła owoce,  dzieci komponowały smakowite szaszłyki. „Skrzaty” po owocowej uczcie odwiedziły młodszych kolegów i koleżanki z grupy Słoneczka,  częstowały wykonanymi przez siebie szaszłykami. Było wesoło, gwarno i pysznie.

Kolejnego dnia „Skrzaty” miały okazję zapoznać się z urządzeniem do robienia soków – sokowirówką.  Utrwalały sobie także zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno, samodzielnie wyciskały sok z owoców i warzyw. Po skończonej pracy cieszyły się  smakiem soku, wykonanego bez cukru i konserwantów. Liczymy, że powyższe zajęcia wpłyną na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych naszych przedszkolaków.

B. Antropik, J. Dzięgielewska