Warsztaty edukacyjne GAZ-SYSTEM

      Brak komentarzy do Warsztaty edukacyjne GAZ-SYSTEM

4 grudnia 2020 r. uczniowie klasy 8 b mieli możliwość zgłębiania tajników wiedzy dotyczącej paliw kopalnych, podczas warsztatów edukacyjnych GAZ-SYSTEM zorganizowanych w ramach Kampanii edukacyjnej nt. gazu ziemnego.

Spotkanie online rozpoczęła krótka prelekcja wprowadzająca w tematykę warsztatów. Uczniowie uzyskali informacje o firmie GAZ-SYSTEM S.A., będącej odpowiedzialną za przesyłanie gazu ziemnego na terenie Polski, o jej inwestycjach i korzyściach z ich realizacji.
Następnie uczniowie uczestniczyli online w zajęciach laboratoryjnych, których tematyka oparta była przede wszystkim na prawach fizycznych dotyczących gazów. Dzięki firmie GAZ- SYSTEM każde stanowisko laboratoryjne szkolne zostało wyposażone w podstawowe odczynniki chemiczne i materiały niezbędne do wykonania doświadczeń opierających się na gazach, a które w przyszłości pozwolą na efektowne pokazy doświadczeń pozwalających zrozumieć zjawiska aerostatyczne.
Na zakończenie uczestnicy warsztatów wzięli udział w konkursie online sprawdzającym zdobytą wiedzę.

Społeczność szkolna dziękuje firmie GAZ-SYSTEM za ciekawe ujęcie tematu, przekazane szkole nieodpłatnie pomoce dydaktyczne oraz nagrody uczniom. Liczy na dalszą współpracę ze szkołą.

J.D.Zalewska-Grochowska