Uczniowie klasy II c na spotkaniu z pisarką Zofią Stanecką

28 listopada 2019 r. uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie  na spotkanie autorskie z  panią Zofią Stanecką. Pisarka jest autorką popularnej serii książek dla dzieci z cyklu „Basia”, która zdobyła w 2009 roku tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”.

Pani Zosia, jak sama twierdzi, lubi jak się do Niej tak inni zwracają, opowiadała uczniom klas II, w jaki sposób przygotowuje się do napisania książki, jak zbiera materiały i pomysły, np. do kolejnej historii o Basi. Swoją opowieść przeplatała rysunkami i w ten sposób wprowadzała dzieci w świat wyobraźni. Zachęcone przez pisarkę mogły za pomocą swoich rysunków, przedstawić kim chciałyby zostać w przyszłości. Chętnie prezentowały swoje prace wraz z krótkim komentarzem. Nasz kolega z klasy, Piotruś, powiedział, że marzy o karierze pisarskiej, czym ujął panią Stanecką i otrzymał od niej gorący uścisk dłoni – jak pisarz z przyszłym pisarzem.

Spotkanie z pisarką na długo pozostanie w pamięci dzieci. Pierwszy w życiu autograf, zabawnie czytane przez autorkę fragmenty „Basi”, zachęcą do czytania kolejnych części książki. Tym bardziej, że już w klasie zapoznały się i rysowały przygody Basi  z książki pt. „Basia i słodycze”.

Wychowawczyni Renata Wierzchowska