Ubierz książkę w zakładkę – zabawy dla dużych i małych

Każdego dnia publikujemy rożnego rodzaju ciekawostki, propozycje alternatywnego spędzania czasu z kulturą i oczywiście z książką w roli głównej. Wiemy, że kontakt jest najważniejszy, stąd wciągamy Was w interakcje z biblioteką szkolną, organizując różnego rodzaju akcje, prowadząc szereg ciekawych działań czy proponując wyzwania, m.in.: „Przypomnij i sprawdź się”, „Wirtualnie, czyli kreatywnie i wesoło”, „Witajcie w Tuwimowie”, „Nauka przez zabawę” itp. W ten sposób chcemy pokazać naszym czytelnikom, że jesteśmy dla nich i z nimi.

Dzisiaj proponujemy Wam kolejne wyzwanie „Ubierz książkę w zakładkę”, czyli zajęcia, w trakcie których każdy może stworzyć wyjątkową i praktyczną zakładkę do książki.

Pokażemy (korzystając z zasobów Internetu), jak z kartonu, wstążek, bibuły, kolorowego papieru – wykorzystując m.in. technikę orgiami – wykonać można wyjątkową zakładkę do książek.

Taka nietuzinkowa zakładka do książki (samodzielnie wykonana) jest bardzo praktyczna, gdyż pozwala na kontynuowanie czytania książki od miejsca, w którym je przerwano. Często czytelnicy zaginają rogi strony, a tak robić się nie powinno. Dlatego dzisiaj, mając świadomość konieczności szanowania książek, rozwijamy inwencję twórcza i sprawność manualną.

Ozdobne zakładki do książek – pobierz
Zakładki do książek – szablony do wydruku – pobierz
Koty – zakładki do książek – pobierz
Zakładki do książek Kawaii – pobierz
Origami – zakładki do książek – pobierz
Pleciony papier – zakładki do książek – pobierz

Drogi czytelniku, aby uprzyjemnić zabawę z pracą przy tworzeniu zakładek, proponujemy czytelniczy relaks z książką. Wysłuchajcie piosenek o książkach i czytaniu:

Do biblioteki często chodź i wypożyczaj książek moc – pobierz
Czytanie jest dla głowy jak deser dla brzucha – pobierz
Piosenka o książeczce – pobierz

Pochwalcie się jak „ubraliście swoje książki w zakładki”. Prześlijcie fotografie zakładek na adres: lipie@o2.pl lub iwbuk@o2.pl. Zostaną one opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Miłego dnia.

Nauczyciele bibliotekarze

Źródło grafiki:
https://yokodesign.pl/img/products/18/24/1_max.jpg
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/58/83/4e/zakladki-do-ksiazek-decoupage-szczecin-496534598.jpg
https://i.pinimg.com/originals/bc/db/b0/bcdbb0b540a6d2711ec452da248c5574.jpg