Szkolny Konkurs o Prawach Człowieka w „Czwórce”

10 grudnia po raz 70. obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, której celem jest zapobieganie łamaniu praw człowieka na całym świecie. Tradycyjnie od wielu lat w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie zorganizowano szkolny konkurs o tej tematyce. Uczniowie klas ósmych odpowiadali na pytania dotyczące walki o prawa człowieka i współczesnych zagadnień dotyczących tej tematyki ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka i praw ucznia w szkole. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna kl. VIII a
Karolina Kozicka, Wiktoria Pałyzga i Anita Pieńczykowska;

II miejsce – drużyna kl. VIII b
Oliwia Górecka, Jakub Samełko i Wiktoria Porsewa;

III miejsce – drużyna kl. VIII d
Hubert Jabłoński, Bartłomiej Maciejewski i Patryk Lenkiewicz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Białystok i Grajewskie Centrum Kultury.

Rywalizacja  drużyn klas ósmych była jednym z elementów obchodów rocznicy uchwalenia Deklaracji w grajewskiej „Czwórce”. 

Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez  nauczycieli –  Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lillę Pietrzykowską.

Organizatorzy

Fot. W. Jerulank, L. Pietrzykowska