Światowy Dzień Drzewa w przedszkolu

      Brak komentarzy do Światowy Dzień Drzewa w przedszkolu
Dzień Drzewa wymyślił w 1872 r. w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa zaś wskazuje przyszłość.
 
Dnia 9 października nasze oddziały przedszkolne odwiedziła Pani z Nadleśnictwa Rajgród, która w ciekawy sposób opowiedziała nam o drzewach i krzewach rosnących w okolicznych lasach. Zwróciła uwagę na ich budowę, gatunki oraz pokazała liście i owoce z tych drzew. Dzieci dowiedziały się, jak drzewo rośnie i co się z nim dzieje w lesie po ścięciu, jak ważne jest  ono też w życiu człowieka i zwierząt.
 
Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko i kształtowanie prawidłowych postaw wobec przyrody. Pani zadawała przedszkolakom mnóstwo pytań, z kórymi dzieci sobie świetnie radziły. W nagrodę dzieci otrzymały drobne prezenty. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury i jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.
 
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych
 
Fot. A. Stradczuk, B. Antropik