Strefa Czytelnika Online

      Brak komentarzy do Strefa Czytelnika Online

W związku z pandemią koronawirusa, który znacząco ograniczył edukację oraz życie kulturalne, biblioteka szkolna uaktywnia STREFĘ CZYTELNIKA ONLINE w zakładce „Biblioteka”. Tutaj systematycznie będą zamieszczane adresy darmowych ofert audiobooków i lektur szkolnych, które wspomogą proces edukacji bądź uprzyjemnią pobyt w domu. Liczymy, że stanowić one będą wsparcie dla naszych Czytelników w tej odmiennej dla wszystkich rzeczywistości.
Tym razem w pierwszym dniu zdalnego nauczania zapraszamy do korzystania ze stron internetowych:  
https://lektury.gov.pl/
https://wolnelektury.pl/
Oprócz książek Czytelnicy znajdą również ebooki i audiobooki. Lektorami są znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka, Jan Peszek, Wiktor Korzeniewski, Joanna Domańska, Andrzej Chyra i Jacek Rozenek. Wszystkie nagrania dostępne są w trzech formatach: MP3, Ogg Vorbis oraz DAISY (dostosowany do potrzeb osób słabo widzących i osób mających trudności z czytaniem). Z utworów literackich można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń.

Oferty firm:
PUBLIO – DARMOWE EBOOKI
http://www.publio.pl/darmowe.html
Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI
https://www.empik.com/czas-w-domu
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Nauczyciele bibliotekarze