Spotkania czytelnicze w oddziałach przedszkolnych

Spotkania czytelnicze są jedną z wielu form pracy z czytelnikiem służącą popularyzacji książki i czytelnictwa. Ostatnio odbyły się takie spotkania w oddziałach przedszkolnych. 

Pierwsze to spotkanie „W krainie bajek” w grupie przedszkolnej  „Biedroneczki” z udziałem chętnych dziewcząt z klasy V d –  Mayi Zyskowskiej, Anny Prostko, Marty Kozłowskiej i Hanny Tyszkiewicz, które w ten sposób włączyły się w działanie na rzecz biblioteki szkolnej. Starsze dziewczynki przeprowadziły rozmowy z najmłodszymi o bajkach, o sposobie szanowania książek. Dzieci podawały tytuły ulubionych bajek, losowały karteczki z przygotowanymi ilustracjami bohaterów i na ich podstawie odgadywały z jakiej baśni one pochodzą, improwizowały ruchem bajkowego bohatera swobodnie tańcząc przy muzyce i „zamieniając” się w postać z bajki. Wysłuchały także bajeczki „Jaś i Małgosia”, po czym reagując brawami na zdanie prawdziwe dotyczące znajomości tekstu i gestem złapania się za głowę i zdziwionej miny na zdanie nieprawdziwe. Dużo radości dostarczyła dzieciom z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” wizyta w bibliotece podczas spotkania czytelniczego „Bajki, bajki, które znamy”.

Z kolei „Skrzaty” uczestniczyły w dwóch spotkaniach czytelniczych:  w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki z serii o żubrze Pompiku i w sali przedszkolnej spotkanie  ph. „W świecie książek przyrodniczych” w ramach programu „Wychowanie przez czytanie” realizowanego przez bibliotekarza oraz programu „Barwy przyrody” realizowanego przez p. Arletę Krawczyk. 

Nauczyciel bibliotekarz – L. Pietrzykowska

Fot. A. Stradczuk, A. Krawczyk, L. Pietrzykowska

GALERIA I

GALERIA II

GALERIA III