Sportowy i kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny w „Czwórce”

                           

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego – to Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie naszej szkoły czekali na ten dzień z niecierpliwością, bowiem wiedzieli, że będzie on wypełniony atrakcjami i nie będą odbywały się lekcje.

Na początku w wiosennej scenerii w pracowniach uczniowie wraz z wychowawcami i przydzielonymi do nich nauczycielami spędzili czas na zabawach i konkursach integrujących klasy, nie zabrakło wiosennych niespodzianek, oglądania zabawnych filmów,  wspólnego  posiłku. Przedszkolaki wybrały się na spacer z przystrojoną we wstążki, świecidełka oraz kolorowe papierki gałązką nazywaną gaikiem symbolizującym wprowadzenie wiosny i rozkwit przyrody. Klasy młodsze uczestniczyły także w seansie filmowym „Asterix i Obeliks” w Grajewskim Centrum Kultury częściowo sfinansowanym przez Radę Rodziców. Trzy klasy wraz z wychowawcami uczestniczyły w wydarzeniu „Energetycznie z Jednostką” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Tego dnia uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni na sportowe tory przeszkód, gdzie reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w konkurencjach przygotowanych przez p. Grzegorza Cudnego i p. Tomasza Chylińskiego. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali GLEJT  niepytania do wykorzystania przez klasę w wybrany przez siebie dzień. Po wszystkich konkurencjach odbył się mecz piłki siatkowej  NAUCZYCIELE & UCZNIOWIE z klas VIII. Nie liczył się wynik, ale integracja i wspólnie spędzony czas w szkole.

Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni, o czym świadczył uśmiech na twarzach i radość. Wspaniałe humory i kolorowe stroje świadczyły, że wiosna jest już blisko.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami pragnie serdecznie podziękować panu Dyrektorowi, który umożliwił nam zorganizowanie wiosennej imprezy, a wychowawcom i nauczycielom za współpracę.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Marta Lenkiewicz

Fot. L. Pietrzykowska

GALERIA I

GALERIA II

GALERIA III

GALERIA IV

GALERIA V