Rok szkolny 2014/2015

      Brak komentarzy do Rok szkolny 2014/2015

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska „EKOTEST”
Kategoria: klasy III-IV
Wyróżnienie:
Weronika Dziejma kl. IV a. Aleksandra Wierzchowska kl. IV a
Kategoria: klasy V-VI
Wyróżnienie:
Jakub Zyskowski kl. V c
Konkurs ekologiczny dla uczniów klas VI pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”
I miejsce – Aleksandra Popowska kl. VI b, Magdalena Zalewska kl. VI c
II miejsce – Kacper Kuczyński kl. VI d
III miejsce – Martyna Dudzicka kl. VI d
Wyróżnienie – Anna Januszko kl. VI dX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska nuta”
I miejsce – Agata Daniłowicz kl. V b

Nagrody i wyróżnienia otrzymane przez Martynę Pietrzak z kl. VI d
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( Niewodnica Kościelna ) ph.”Białe Boże Narodzenie Barwami malowane” – I miejsce
• Szkolny Konkurs Plastyczny „Symbole Halloween” – I miejsce
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (MDK Wrocław) ph. „IKONY POPKULTURY” – wystawa pokonkursowa
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (MDK Jelenia Góra) ph. „Znam swój kraj- Kotlina Jeleniogórska” – I miejsce
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( Gimnazjum Sportowe nr 9 Białystok) ph. „Sport, rodzina i ja” – I miejsce
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( SP 15 Białystok) ph. „Cztery Pory Roku na Podlasiu” – nagroda
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( MDK Białystok) ph. „Wielkanocne Klimaty” – wyróżnienie
• Regionalny Konkurs Plastyczny (Grajewo) „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” – wyróżnienie
• Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (Nidzica) ph. „Bł. Bolesława Lament-Apostołka Jedności” – dyplom uznania
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny (SP 5 Białystok) ph. „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa” – wyróżnienie
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (Poleski Park Narodowy Urszulin) ph. „Polesie w naturze – 25 lat PPN” – II miejsce
• VII Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „KLIO 2015” Kategoria Plastyczna – nagroda za najlepszą pracę w woj. podlaskim

VII edycja Diecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej” ph. ”Święci świadkami prawdy”
Kategoria plastyczna – I miejsce zajął Krzysztof Blaszko kl. IV d
Kategoria literacka – wyróżnienie otrzymała Agata Szymanowska z kl. VI b
VIII edycja Festiwalu BIG BIT
I miejsce – Agata Daniłowicz

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”
Kategoria „Adept”
Najlepszy wynik w szkole – Magdalena Zalewska kl. VI c
Wyróżnienia – Jakub Zyskowski kl.V c, Hubert Dereszewski kl. V b, Paweł Mroczkowski kl. V b, Mateusz Radkiewicz kl. V b, Arkadiusz Mazurek kl. V b, Emilia Czaplicka kl. V c
Aleksandra Popowska kl. VI a, Kacper Kuczyński kl. VI d, Julia Zarzecka kl. V d

Kategoria „Maluch”
Najlepszy wynik w szkole – Aleksandra Strzałkowska kl. IV c
Wyróżnienie – Łucja Sendrowska kl. IV d

Diecezjalny Konkurs „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej ph. „Święci świadkami prawdy”
Kategoria – praca plastyczna
I miejsce – Krzysztof Blaszko kl. IV d
Kategoria – praca literacka Wyróżnienie – Agata Szymanowska kl. VI b

Eliminacje do finału XX Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” w Malborku
Agata Daniłowicz kl. V b otrzymała nominację do finału w Tarnobrzegu

Wojewódzki etapu VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”
II miejsce za pracą o przedwojennym burmistrzu Grajewa Wacławie Perlitzu zajęła Krystyna Dudzińska kl. V d
IV miejsce za pracę o drodze Piotra Sobczyka do armii generała Andersa – Wiktoria Ziobroniewicz kl. VI a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”
BARDZO DOBRY wynik – Lena Poniatowska kl. II b
Wyróżnienia:
Karolina Świderska kl. II b, Marta Pawełkowska kl. II b, Mazurek Bartosz kl. II b, Igor Rycewicz kl. II a, Adrian Dobrydnio kl. II a, Aleksander Rorbach kl. III c, Aleksandra Wierzchowska kl. IV a, Karolina Kozicka kl. IV a, Magdalena Wojciechowska kl. V b, Julia Zarzecka kl. V d.

I Międzynarodowy Konkurs Plastyczno – Literacki o bł. B. Lament – Apostołce Jedności
Wyróżnienie w kategorii plastycznej – Olga Kalinowska kl. III b
Dyplomy uznania:
Igor Borawski kl. II b
Martyna Pietrzak kl. VI d

IV Regionalny Konkurs Literacki w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
I miejsce – Agata Szymanowska kl. V b

IV Regionalny Konkurs Plastyczny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
W kategorii I-III
II miejsce – Marta Pawełkowska
III miejsce – Bartosz Mazurek
Wyróżnienie:
Igor Borawski
Karolina Janiszewska
Wiktor Mysiewicz
W kategorii IV-VI
I miejsce – Krzysztof Blaszko
II miejsce – Arkadiusz Mazurek
Wyróżnienie:
Dominika Markowska
Martyna Pietrzak

Finał wojewódzki XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”
V miejsce – Magdalena Zalewska kl. VI c

Szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders – wielki Polak XX wieku”
I miejsce – Magdalena Zalewska VI c
II miejsce – Wiktoria Maciejewska i Karol Cieślak kl. VI c
III miejsce – Justyna Prostko VI c i Agata Mierzejewska VI b
Uczniowie wezmą udział w finale wojewódzkim w Łomży.

XII Podlaski Festiwal Wielkanocny
III miejsce – Arkadiusz Mazurek kl. V b
Wyróżnienie
Agata Daniłowicz kl. V b
Emilia Grabowska kl. Id

Nominacje do Nagrody Telewizji i Nagrody Publiczności
Nagroda Publiczności ,,Pożegnanie z Afryką’’ w Białymstoku – Igor Borawski

Nominowana do Nagrody Telewizji
Julia Sendrowska kl. V b

Nominowana do Nagrody Telewizji
Natalia Kozicka kl. VI a

Nominowana do Nagrody Telewizji
Agata Daniłowicz kl. V b

Dyplom Uznania
Maja Ziobronieiwcz kl. I e
Adam Joka kl. I e
Bartosz Mazurek kl. II b

Eliminacje Konkursu Piosenki ,,Wygraj Sukces’’ zorganizowane przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro – Media w Tarnobrzegu
Nominacja Agaty Daniłowicz z kl. VI b do dalszego etapu w Malborku

II Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard
III miejsce Agata Daniłowicz kl. VI b

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Magdalena Zalewska kl. VI c

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
Magdalena Zalewska kl. VI c

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody
Magdalena Zalewska kl. VI c

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea
Największa liczba punktów w szkole – Aleksandra Wierzchowska z kl. IV a, Julia Zarzecka z kl. V d i Karol Cieślak z kl. VI c

V Regionalny Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku na Podlasiu”
Tytuł laureata – Martyna Pietrzak kl. VI d i Igor Borawski kl. II b

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Tytuł finalisty – Aleksandra Popowska
Justyna Prostko

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KLIO 2014 o symbolach narodowych
V miejsce – Paweł Aleksandrowicz z klasy VI b

Międzyszkolny Konkurs „Young English Master”
I miejsce – Magdalena Zalewska kl. VI c

Sukcesy Agaty Daniłowicz z kl. VI b (od września 2014 r. do stycznia 2015 r.)
• III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej NUTY PRZYJAŹNI’ 2014 (Hajnówka, wrzesień 2014 r.)
• Nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Aktorskiej Bielsko-Biała’ 2015 (Bydgoszcz, 25-26 października 2014 r.)
• II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej (Mońki, 10 listopada 2014 r.)
• II miejsce na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Super Mikrofon Radia JARD (Białystok , 5-6-7 grudnia 2014 r.)
• I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek (Białystok, 17 stycznia 2015 r.)

Konkursy plastyczne i literackie

• I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Bombka na choinkę (Grajewo, 17 grudnia 2014 r.)
• III miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ph. Henryk Sienkiewicz jest nam bliski… – kategoria: formy poetyckie (Grajewo, 3 grudnia 2014 r.)

III Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Radia JARD
I miejsce – Agata Daniłowicz kl. V b
Wyróżnienie – Julia Sendrowska kl. V b

Sukcesy Martyny Pietrzak z klasy VI d:

Konkursy plastyczne i fotograficzne

• I miejsce w konkursie plastycznym pt. ”Rozkwit Niepokalanowa” w kategorii: klasy IV-VI; technika: PASTELE IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie (Siedlce,17 listopada 2014 r.)
• III miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat w konkursie plastycznym „Święty Franciszek –Patron ekologii”(konkurs ogólnopolski, Janice 4 października 2014 r.)
• Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”(Zamość, 24.10.2014 r.)
• Kwalifikacja do wystawy w Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości”(konkurs ogólnopolski, Świdnica, 7 listopada 2014 r.)
• II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bombka na choinkę” (Grajewo, 17 grudnia 2014 r.)
• Nagroda w Konkursie fotograficznym „Moje miejsce na ziemi” (konkurs ogólnopolski, Oświęcim, 13 grudnia 2014 r.)

Konkursy literackie

• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”(Pacanów 2014 r.)
• II miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ph. ”Henryk Sienkiewicz jest nam bliski”, kategoria: formy poetyckie”(Grajewo, 3 grudnia 2014 r.)

VI Międzynarodowa Wystawa Szopek „Moja szopka”
II miejsce – Bartosz Mazurek z klasy II b
III miejsce – Igor Borawski z klasy II b
Wyróżnienie – Marta Pawełkowska z klasy II bKonkurs ,,Bombka na choinkę’’ zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Grajewie
I miejsce – Agata Daniłowicz
II miejsce – Martyna Pietrzak

III miejsce – Dawid Purwin, Sabina Kuligowska
Wyróżnienia – Weronika Surawska, Arkadiusz Mazurek, Marta Siłakowski, Wiktoria Dzik.Konkurs na kartkę świąteczną pn. „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach”
Wyróżnienia
Julia Kuczyńska kl. II b
Dawid Purwin kl. V b

XX Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” – w Suwałkach
Magdalena Zalewska z klasy VI c wygrała etap rejonowy konkursu i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białymstoku.

XXIII Miejski Konkurs Recytatorski o „NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA”
kategoria kl. I – III:
II miejsce – Igor Borawski kl. II b
Wyróżnienia – Maja Ziobroniewicz kl. I e i Zosia Stankiewicz kl. I e
kategoria kl. IV – VI:
II miejsce – Julia Zarzecka kl. V d
Wyróżnienie – Wiktoria Ziobroniewicz kl. VI aXXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w kategorii – soliści
II miejsce Agata Daniłowicz

I edycja Konkursu Poezji Religijnej ph. ”Wiara jest radością”
II miejsce – Wiktoria Ziobroniewicz
III miejsce – Paweł Aleksandrowicz

Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych
w roku szkolnym 2014/2015

Uczniowie zakwalifikowani do stopnia rejonowego:
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Aleksandra Popowska klasa VI a
Weronika Samełko klasa VI a
Justyna Prostko klasa VI c Magdalena Zalewska klasa VI c – Laureatka w roku szkolnym 2013/2014Wojewódzki Konkurs Historyczny
Justyna Prostko klasa VI c
Magdalena Zalewska klasa VI c

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Kacper Kuczyński klasa VI d
Agata Mierzejewska klasa VI b
Magdalena Zalewska klasa VI c

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Magdalena Zalewska klasa VI c

Konkurs Plastyczny zorganizowany w ramach IX Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej
I miejsce Igor Borawski z klasy II b
II miejsce – Bartosz Mazurek kl. II b
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na temat „Rozkwit Niepokalanowa” ilustrującej fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”.

III Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska nie zginęła”
II miejsce – Agata Daniłowicz

Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego ph. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”
Wygrała Magdalena Zalewska, kolejne miejsca zajęli: Justyna Postko, Wiktoria Maciejewska, Karol Cieslak z klasy VI c. To oni będą reprezentować „Czwórkę” na etapie rejonowym. Szanse mają też Zofia Grzybek z VI c i Kinga Wołkowska z VI d, które uzyskały po 24 punkty i o ich kwalifikacji zadecyduje Wojewódzka Komisja Konkursowa.

Konkurs plastyczny pt. „Bełza i Chełmoński – Bogu i Ojczyźnie” zorganizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej:

Kategoria klas I – III
Wyróżnienie – Julia Kuczyńska kl. II b
Kategoria klas IV – VI
II miejsce – Arkadiusz Mazurek kl. V b

W Finale IX Olimpiady Franciszkańskiej nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca w swoich kategoriach:
kategoria klas I –III – farby plakatowe
I miejsce – Igor Borawski kl. II b
II miejsce – Bartosz Mazurek kl. II b
kategoria klas IV – VI – pastele
I miejsce – Martyna Pietrzak kl. VI d

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Sanktuaria Maryjne”
III nagroda – Agata Mierzejewska
Wyróżnienia – Jakub Zyskowski, Natalia Kozicka

Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu nasze miejsce, to nasz kraj”
I miejsce – Wiktoria Ziobroniewicz
II miejsce – Julian Joka

Ogólnopolski Konkursie ph. ”Moja ulubiona postać bajkowa” zorganizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie Kategoria literacka

Wyróżnienie za pracę „Rady nie od parady, czyli o tym, jak Pinokio wykorzystał swoją szansę” otrzymała Martyna Pietrzak z klasy VI d

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dorastajmy w równości”
Uczniowie klasy V b wykonali ponad 100 prac o takiej tematyce. W nagrodę ” 22 X 2014 r. spotkali się z zawodnikiem Klubu Piłkarskiego Jagiellonia Białystok – Radosławem Jasińskim

Konkurs Plastyczny „Uśmiechnięte 4 łapy” zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
III miejsce – Wojciech Szewczyk kl. III d
Wyróżnienie – Bartosz Ostrowski z klasy III d

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twoja ulubiona opowieść biblijna”
Kategoria II (wiek 7-9 lat)
IV miejsce – Bartosz Mazurek „Arka Noego”
Kategoria III (wiek 10-13 lat)
Wyróżnienie – Arkadiusz Mazurek „5 chlebów i 2 ryby”


 

Dodaj komentarz