Przedszkolaki w sali zabaw „Tropico”

      Brak komentarzy do Przedszkolaki w sali zabaw „Tropico”
13.11.2019 r. dzieci z grup przedszkolnych „Skrzaty” i „Słoneczka” wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę autokarową do sali zabaw „Tropico” w Ełku. Ten  dzień  spędziliśmy  aktywnie, na sportowo,  włączając się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.
 
Po powitaniu przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu.
 
W sali dzieci korzystały z licznych atrakcji: konstrukcji  składających  się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, basenu z piłeczkami, trampolin, strefy klocków, gier, bilardu, ping-ponga, magicznego dywanu, ścianki interaktywnej. Dzieci mogły jeździć na mini pojazdach, pływać piracką łodzią, przechodzić tunelami. Uczestniczyły także w zorganizowanych warsztatach „Sensosmyki”. Zajęcia stymulowały kreatywność dzieci,  gdzie za pomocą produktów spożywczych przeniosły się w kolorowy i twórczy świat. Mogły tworzyć ciekawe i pachnące masy, które symbolizowały planety. W takiej miłej i radosnej atmosferze czas minął szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
 
Wychowawczynie
Fot. B. Antropik