Galeria prac zdalnego nauczania w klasie II c

Wiejska zagroda i czarna owieczka z lektury „ Czarna owieczka” Jana Grabowskiego

W tym tygodniu uczniowie klasy II c wykonywali pracę techniczną związaną z blokiem tematycznym „Z wizytą na wsi” oraz przeczytanej lektury „ Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Bohaterkę książki owcę Metkę oraz jej przyjaciela psa Misia umieścili wśród zwierząt zamieszkujących wiejskie zagrody. Inwencja twórcza dzieci jest nieograniczona. Ulepione z plasteliny zwierzątka zamieszkują kartonowe obory, kurniki, budy i chlewiki. A uczennica Marta Ćwikowska nadała swoim ulubionym zwierzakom imiona: kurka jest Balbiną, a uroczy cielaczek to Boguś.

Wymarzone osiedle

Dzieci uwielbiają marzyć, a swoje wyobrażenia przedstawiać na papierze. Z lekcji o ekologii, dzieci dowiedziały się jak dbać o nasze środowisko. Przyjrzały się swojemu najbliższemu otoczeniu. Spacerowały z rodzicami po Grajewie. Podczas tych obserwacji zauważyły , co chciałyby zmienić na swoim osiedlu. Zaprojektowały osiedla marzeń, najpiękniejsze i najwygodniejsze dla mieszkańców.

 Inspiracje z natury w rysunkach odbicia wody w programie Paint

Dzieci tęsknią już za podróżami , wędrówkami i wyjazdami za miasto. Z zapamiętanych pobytów nad jeziorem, czy rzeką oraz zdjęć widoków natury, stworzyli w programie Paint rysunki odbicia krajobrazu w wodzie.

Wiosenna aktywność na majowej łące

Majowa, ciepła, pogoda i możliwość przebywania na świeżym powietrzu zachęca dzieci do wszelkiej aktywności. Rodzinne wypady na rower oraz na wiosenną łąkę zostały uwiecznione na zdjęciach.

Chwalimy się – brawa dla Aleksandry i Dawida z II c

Odważni wykonawcy piosenek z klasy II c  Aleksandra Młynarczyk i Dawid Stypułkowski dzielnie podjęli wyzwanie i wysłali nagrania piosenek „Dżungla”, „Słoneczko” i „ To nasza Ojczyzna”. Posłuchajcie.

Wychowawczyni – Renata Wierzchowska