PAX jest już w bibliotece – serdeczne zapraszamy!

W związku z licznymi zapytaniami o książkę z przygodami lisa Paxa z przyjemnością informujemy, że książka jest już dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do lektury.

Pewnego dnia dwunastolatek o imieniu Peter ratuje osieroconego małego lisa. Postanawia nazwać go Pax. Od tej chwili Peter i Pax są zawsze razem. Jednak wszystko zmienia się, gdy ojciec chłopca trafia do wojska. Peter musi zamieszkać z dziadkiem, którego słabo zna i za którym raczej nie przepada. W nowym domu nie ma niestety miejsca dla czworonożnego przyjaciela. Pax zostaje wypuszczony do obcego lasu, gdzie na nowo odkrywa świat i uczy się przetrwania. Nie traci jednak nadziei, że jego chłopiec wkrótce po niego wróci. Tymczasem Peter przybywa do oddalonego o 500 km domu dziadka. Już pierwszej nocy chłopiec ucieka. Czy uda mu się odnaleźć Paxa? Czy młody lis poradzi sobie w nowym, nieznanym środowisku?

„Pax” Sary Pennypacker to wzruszająca, ponadczasowa opowieść o tym, co nas kształtuje. Urzekająca historia o dorastającym chłopcu i jego lisie porusza temat miłości, straty, wojny i wolności. Pochlebne recenzje na łamach poczytnych dzienników i opiniotwórczych magazynów, porównania do „Małego Księcia” oraz entuzjastyczne przyjęcie przez czytelników na całym świecie potwierdzają wyjątkowość tej opowieści.

Opinie czytelników:

„Lektura „Paxa” z niejednego czytelnika wyciśnie łzy. Przynajmniej w przypadku mojej córki tak było. Autorka prostym językiem opowiada o rzeczach najważniejszych w życiu – miłości, przyjaźni i odpowiedzialności. Ciekawa historia i bohaterowie, którzy przemawiają do dziecięcej wyobraźni, sprawiają, że od książki trudno się oderwać. Podoba mi się przedstawienie historii zarówno z perspektywy Petera, jak i liska Paxa. Uważam, że to bardzo dobra książka z mądrym przesłaniem, ale porównania do Małego Księcia są chyba trochę na wyrost. Dla mnie to jednak inny rodzaj literatury. Ale i tak gorąco polecam!”

„Jestem przekonana, że książka wzruszy każdego bez wyjątku. Piękna, uniwersalna historia o przyjaźni chłopca i lisa to także opowieść o dorastaniu, wolności, radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w życiu. Myślę, że porównania do klasyki, jaką jest „Mały książe” nie są przesadzone. Moje dzieci były zachwycone i poruszone historią Petera i Paxa. Dla mnie ma ona jeszcze głębszy wymiar. To opowieść o poszukiwaniu pokoju – wewnątrz i wokół siebie. Książka jest pięknie wydana, zachęca do lektury, świetnie sprawdzi się jak prezent.”

A. Joka