„Nie jestem sam, ja książki mam” – wyniki konkursów projektowych

W okresie od października 2019 r. do końca stycznia 2020 r. w klasach I – III realizowany jest  Miejski Projekt Czytelniczy „Nie jestem sam, ja książki mam”  z udziałem przedstawicieli i pracowników grajewskich organów i instytucji, takich jak:

  • Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Grajewie – p. Ewa Bobińska, p. Paulina Bagińska,
  • Rada Miasta Grajewo – Przewodnicząca RM p. Halina Muryjas-Rząsa,
  • Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Grajewie – p. Regina Abramczyk,
  • Klub Seniora – członkowie wraz z p. Dorotą Zelman,
  • Komenda Powiatowej Policji w Grajewie – sierż. sztabowy Sylwia Gosiewska, rodzic,
  • Straż Pożarna w Grajewie – młodszy brygadier Daniel Lewczuk – dowódca jednostki  ratowniczo – gaśniczej, rodzic,
  • Zespół Szkół nr 2 w Grajewie – Zuzanna Tokarzewska, Natalia Grabowska, Wiktoria Niećkowska z klasy mundurowej, absolwentki SP 4.

Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji czytelniczych i indywidualnych zainteresowań uczniów; wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

W ramach projektu odbyły się między innymi konkursy czytelnicze, wiedzowe i plastyczne z udziałem uczniów i ich rodziców. W komisjach konkursowych pracowały panie: Dorota Poniatowska, Ewa Czaplicka i Lilla Pietrzykowska.

Oto wyniki:

Szkolny konkurs „Stragan z wierszykami” ze znajomości wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima dla klas I

I miejsce – klasa I c (Martyna Chmielewska, Mateusz Mazurek, Gabriel Kuizinas)
II miejsce – klasa I d (Aleksandra Aksjonow, Zuzanna Próchniak, Maja Karwowska)
III miejsce – klasa I b (Irena Zajkowska, Lena Kisielewska, Eliza Oczko).
IV miejsce – klasa I a ( Laura Kuczyńska, Zofia Żebrowska, Sonia Lubartowicz)

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Mój bajkowy przyjaciel” dla klas I

NAGRODY :
Zuzanna Rutkowska kl. I a – „Kot w butach”
Szymon Dobrzycki kl. I a – „Kubuś Puchatek”
Bartosz Kalinowski kl. I c – „Kot w butach”
Zofia Żebrowska kl. I a – „Biedronka”
Sebastian Borawski kl. I b – Reksio”
Irena Zajkowska kl. I b – „Tygrysek”
Fabian Romaniuk kl. I a – „Pinokio”
Jakub Bernhard kl. I a –  „Chase”
Paweł Zamojski kl. I a – „Krecik”
Aleksandra Kwiatkowska kl. I b – „Kłapouchy”

WYRÓŻNIENIA:
Katarzyna Kowzon kl. I a –„Kubuś Puchatek”
Zuzanna Nicewicz kl. I b – „Jerry”
Gabriel Kuizinas kl. I c – „Pinokio”
Jakub Kwiatkowski kl. I a – „Kubuś Puchatek”
Maciej Motycki kl. I a – „Piotruś Pan”

Szkolny konkurs „Najlepszy Czytelnik Projektu” dla klas II i III (X 2019 – I 2020)

Zwycięzcy:
klasy II – Edyta Szejda kl. II b
klasy III – Emilia Muczyńska kl. III b

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom (uczniom i rodzicom) serdecznie dziękujemy.

Wręczenie nagród laureatom i uczniom wyróżnionym odbędzie się w lutym 2020 r. podczas podsumowania projektu.

Koordynatorki projektu czytelniczego: 
Lilla Pietrzykowska (nauczyciel bibliotekarz), Joanna Rydzewska,  Monika Kuryś, Anna Gryczkowska,  Arleta Krawczyk,  Anna Kłos, Barbara Rogalska, Renata Wierzchowska, Katarzyna Karpińska, Jadwiga Laszczkowska, Teresa Skrodzka, Anna Bukowska, Barbara Krukowska (wychowawczynie klas I – III) , Dorota Lekenta (nauczycielka religii), Anna Mioduszewska, Dorota Zabłocka (nauczycielki języka angielskiego).