Miesiąc Języka Ojczystego w „Czwórce”

21 lutego 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w holu szkoły przygotowano okolicznościową gazetkę, zaś w bibliotece szkolnej wystawę  ph. „OJCZYSTY – zawsze czysty” prezentującą książki, słowniki i leksykony dotyczące powstania, pochodzenia, rozwoju, poprawności, a także piękna i ochrony języka polskiego. Wystawa zawiera także książki ze znanymi aforyzmami, sentencjami i cytatami.

Nie DZIEŃ, a MIESIĄC obchodów

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w „Czwórce” zaplanowano na najbliższy miesiąc, dlatego zapraszamy wszystkich do czytania ogłoszeń i czynnego udziału w proponowanych przedsięwzięciach.

Tymczasem zachęcamy uczniów i nauczycieli do obejrzenia filmików „Błyskawiczne dzieje polszczyzny” w bibliotece szkolnej lub ich projekcji w klasach.

Zapraszamy także do udziału w Szkolnym Konkursie Literackim „Portret słowami malowany” dla klas V-VIII. 

                                                                           Co należy zrobić?

  • Przyjdź do biblioteki szkolnej i pobierz kartkę z obrazem „Portret trojga dzieci artysty” Jana Matejki.
  • Przedstaw literacko ten obraz – wiersz, opis, list. Twoja praca powinna ujmować wszystkie elementy dzieła malarskiego.
  • Podpisane kartki (imię, nazwisko, klasa) wrzuć do skrzynki w bibliotece szkolnej w terminie do 13 marca 2020 r. (piątek).
  • Autorzy najciekawszych opisów otrzymają nagrody.

Koordynatorzy: H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska, M. Lenkiewicz