Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Brak komentarzy do Międzynarodowy Dzień Ziemi

W tym tygodniu będziemy obchodzić DZIEN ZIEMI. W związku z tym wydarzeniem chcemy przekazać Wam wiadomości dotyczące ekologii i otaczającej nas przyrody.

Rozpoczniemy od piosenki, która wprowadzi nas w ten temat.
„Ziemia wyspa zielona” – pobierz

Tematem dzisiejszego naszego spotkania będzie segregacja śmieci.

Co możemy zmienić już teraz w naszym postępowaniu?

1. Segreguj śmieci. Pamiętaj, że tylko 9 % plastiku podlega recyklingowi, więc na zakupach staraj się wybierać produkty w szkle, puszkach albo papierowych opakowaniach.
2. Nie korzystaj z jednorazowych sztućców i słomek. Kupuj papier toaletowy z recyklingu, zrezygnuj z papierowych ręczników.
3. Idź na zakupy z własną torbą. Czy wiesz, że Polacy wykorzystują dziennie ponad 10 milionów plastikowych reklamówek? Każda z nich rozkłada się ponad 400 lat, a średnio korzystamy z niej około kilku minut. Zamiast pakować owoce i warzywa do osobnych foliówek, noś przy sobie wielorazowe woreczki (możesz uszyć je, np. z firanki).
4. Pij wodę z kranu. Plastikowe butelki zamień na wielorazowe. Pamiętaj, że w cenie półlitrowej butelki masz jakieś 360 litrów kranówki!

Chcesz dowiedzieć się więcej, do czego doprowadzi nas zaśmiecanie środowiska? Obejrzyj filmy.
Filmik – pobierz
Filmik – pobierz

Wszyscy powinniśmy dbać o naszą ZIEMIĘ. Mamy nadzieję, że zaproponowane poniżej filmy nauczą Was, jak należy prawidłowo segregować śmieci.

Filmik – pobierz

Filmik – pobierz

PAMIĘTAJCIE O SEGREGACJI W WASZYCH DOMACH.
PA! PA!

Wychowawcy świetlicy