Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę urodzin słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena w celu popularyzacji ciekawej literatury dla dzieci. W tym roku motto Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci brzmi „Książka moim oknem na świat”, a wymyślił je Wojciech Żukrowski, plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

Jak miały wyglądać obchody święta w naszej bibliotece, które pokrzyżował koronawirus? Miało być hucznie i radośnie. Planowane były zajęcia czytelnicze, konkursy, odwiedziny gościa, który za pomocą bajek pomógłby przedszkolakom zrozumieć otaczający świat, a starszym dzieciom rozbudzić ciekawość, wyobraźnię i kreatywność. Dzisiaj, w czasie pandemii przedłużamy ten dzień i i zachęcamy Was do świętowania razem w zaciszu domowym. Czytajcie na zdrowie!

Przygotowaliśmy dla Was materiały, które pozwolą – po przeczytaniu baśni – zanurzyć się jeszcze na chwilę w zaczarowanym świecie, a jednocześnie poćwiczyć różne umiejętności, czyli łączymy przyjemne z pożytecznym.

Kolekcja najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena dla naszych najmłodszych użytkowników do obejrzenia

Kolekcja najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena do czytania

Kolorowanki do druku Andersen i jego baśnie

Puzzle do układania „Calineczka”

Puzzle do układania „Brzydkie kaczątko”

Nauczyciele bibliotekarze