Maj w sadach i ogrodach

      Brak komentarzy do Maj w sadach i ogrodach

Maj to najbardziej kolorowy i dlatego chyba najpiękniejszy miesiąc w naszym klimacie. W tym miesiącu wszystko rośnie bardzo intensywnie, dlatego w sadach i ogrodach jest mnóstwo pracy.

Co robimy w pełni sezonu prac ogrodowych?

Sadzimy drzewa, krzewy i byliny uprawiane w pojemnikach. Podlewamy rośliny, przycinamy żywopłoty, ścinamy przekwitłe kwiaty. Regularnie usuwamy chwasty i przynajmniej raz w tygodniu kosimy trawnik. Do grunty wysiewamy kwitnące rośliny jednoroczne, tj. nagietki, nasturcje, słoneczniki. Po zimnej Zośce (czyli po 15 maja), gdy minie już niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków, możemy sadzić cebule i bulwy roślin niezimujących w gruncie. W warzywniku sadzimy rozsadę gatunków wrażliwych na mrozy: pomidorów, papryki, bakłażanów, ogórków, bazylii, majeranku, oraz nasiona do gruntu: słonecznika, kukurydzy, dyni, cukini, kabaczków. Zbieramy też pierwsze plony warzyw: szparagi, szczypiorek, rzodkiewkę, sałatę, koper i szpinak.

Poniżej zamieszczamy kilka gier online, które pomogą Wam w przyjemny sposób utrwalić rodzaje prac przeprowadzanych wiosną w sadzie i ogrodzie oraz poznać narzędzia potrzebne do ich wykonania. Przypomnicie sobie, jakie drzewa, krzewy owocowe i warzywa rosną w naszych sadach i ogródkach. Dowiecie się też, jakie owady, ptaki i zwierzęta w nich mieszkają. Które z nich są sprzymierzeńcami człowieka, a które szkodnikami niszczącymi uprawy?

Wiosna w ogrodzie – quiz
Prace w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie
Wiosna w ogrodzie – narzędzia
Wiosna w ogrodzie – warzywa
Drzewa i krzewy w sadzie
W ogrodzie warzywnym
Zwierzęta w sadzie i ogrodzie

Miłej zabawy!

Wychowawcy świetlicy