Magiczny czas w bibliotece – ciąg dalszy

Od 17 do 19 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne spotkania z cyklu „Magiczny czas w bibliotece – Święta Bożego Narodzenia”. Uczennice z klasy VII d Natalia Chorosz i Paulina Cybula zaprosiły dzieci do udziału w zajęciach „Wigilijne zwyczaje i obrzędy w naszych domach”, w trakcie których opowiedziały młodszym koleżankom i kolegom o polskich tradycjach bożonarodzeniowych. Na koniec spotkania prowadzące zaproponowały uczestnikom mini konkurs ze słodkimi upominkami. W tym samym czasie Wiktoria Gibniewska i Wiktoria Siedlecka z klasy VII a, w nawiązaniu do wcześniej zorganizowanych zajęć o staropolskich tradycjach, przeprowadziły zajęcia czytelnicze, w oddziale przedszkolnym „Skrzaty”, w trakcie którego dzieci wysłuchały bajek i historii związanych z zwyczajami i obrzędami wigilijnymi.

W ramach projektu edukacyjnego  zorganizowano w bibliotece szkolnej kolejne warsztaty zdobnicze ph.: „Bożonarodzeniowe Inspiracje”, które miały na celu przybliżenie tradycji związanych z nadchodzącymi świętami oraz  wprowadzenie uczestników warsztatów w atmosferę magicznych świątecznych chwil poprzez głośne czytanie utworów Boba Hartmana „Świąteczne opowieści”. Każdy z uczestników miał okazję wysłuchać pięknych opowieści oraz spróbować swoich umiejętności w tworzeniu świątecznych ozdób. Uczestnikom warsztatów nie zabrakło zapału do pracy. Wszyscy wyszli z biblioteki z własnoręcznie wykonaną ozdobą, którą mogli zabrać do domu na pamiątkę  lub obdarować znajomych.

Ruszyły też świąteczne konkursy czytelnicze : „Duchowa krucjata Scrooge`a, która do zmiany pobudza” na  podstawie książki „Opowieść wigilijna” Ch. Deickens`a, i „Gwiazdka w Bullerbyn”. Konkursy te cieszą się sporym zainteresowaniem – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynatorki projektu: I. Bukrejewska i A. Joka