„MAGIA KSIĄŻKI”

      Brak komentarzy do „MAGIA KSIĄŻKI”

                                                          

Konkurs dla czytelników naszej biblioteki z okazji majowego święta biblioteki i czytelnika.

Do każdego obrazu dopasuj nazwisko malarza!

Każde dzieło swoim wykonaniem przedstawia wizję artysty na dany temat, przedstawia jego emocje lub pewne przemyślenia. Oczywiście nikt nie wie co dokładnie autor miał na myśli. Często zastanawiamy się jak dokonać analizy i interpretacji obrazu? Co się dzieje, kiedy patrzymy na obrazy? Jakie wywołują w nas myśli i skojarzenia? A jak czytelnik powinien interpretować coś, co widzi na prezentowanym płótnie?

Zapraszamy Was na przygodę dla oczu. Celem konkursu są m.in. symbole pojawiające się w dziełach sztuki, które mają skłonić odbiorcę do przemyśleń oraz refleksji na dany temat. Z uporem detektywa poszukujcie obrazów znanych malarzy i dostrzegajcie to, co pragnęli nam przekazać.

Pokazujemy Wam obrazy i podajemy ich tytuły. A do was należy wskazanie ich autorów. W tym celu należy: w dniach 8 – 17 maja przyjść do biblioteki szkolnej, aby obejrzeć zaprezentowane tam obrazy, odebrać stosowny formularz, wypełnić go i odnieść ponownie do biblioteki szkolnej. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi biorą udział w losowaniu nagród.

Zapraszamy

Organizatorzy: I. Bukrejewska, A. Joka