Jemy zdrowo, kolorowo, witaminowo!

      Brak komentarzy do Jemy zdrowo, kolorowo, witaminowo!

Zajęcia czytelnicze Koła czytelniczo-medialnego

Koło czytelniczo-medialne po raz kolejny zaprosiło dzieci z oddziału przedszkolnego „Słoneczka” do udziału w zajęciach czytelniczych poświeconych zdrowemu stylowi życia. Głównym celem spotkania ph. „Jemy zdrowo, kolorowo, witaminowo!” było kształtowanie wśród dzieci nawyków zdrowego odżywiania.

Na początku zajęć zostały przypomniane zasady zdrowego odżywiania. Następnie dzieci poznały autorów wierszy oraz ich twórczość, a później wysłuchały wierszy głównie o tematyce prozdrowotnej m.in. „Na straganie”, „Na zdrowie”, „Owoce i warzywa”, „Woda na zdrowie” itp. Kolejnym zadaniem maluchów było dopasowanie treści wierszyków do obrazków, które znajdowały się na stolikach.

Dodatkową atrakcją dla uczestników była wspólna zabawa rytmiczna integrująca czytających ze słuchającymi podczas której śpiewały piosenki o owocach i warzywach oraz odgadywały zagadki, które na pewno zapadną im głęboko w pamięci i nie pozwolą zapomnieć o tym, jakie produkty należy spożywać, aby zdrowo się rozwijać.

Wspólnym zajęciom towarzyszyła radość, śmiech ale i nauka. Dzieci uświadomiły sobie potrzebę dbania o własne zdrowie i przestrzegania zdrowego stylu życia.

Zajęcie realizowane były w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” – programu propagującego zdrowy styl życia, promującego zbilansowane odżywianie oraz aktywność fizyczną.

Opiekun koła  I. Bukrejewska

Fot. Monika Łukowska