Jasełka szkolne

      Brak komentarzy do Jasełka szkolne

19 i 20 grudnia 2018 r. w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Dzieciąteczko Maleńkie czyli nasze polskie Boże Narodzenie” wg scenariusza Adama Szafrańca. Wystąpili w nim uczniowie z klas: I b, II a, II c, III a, III b, III c, V e, VI b,  których przygotowały panie: D. Lekenta, K.  Łaguna, U. Bołonkowska, V. Curyło, M. Czajkowska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani J. Laszkowska.

Bożonarodzeniowa tradycja polskiego domu zaprasza nas do wspólnego stołu, modlitwy, łamania się opłatkiem, złożenia życzeń i radosnego spotkania z Dzieciątkiem podczas pasterki. Sporym wysiłkiem muszą wykazywać się współcześni, aby nie zatracić tego, co najistotniejsze podczas obchodów tych świąt. W dobie konsumpcjonizmu i taniego sentymentalizmu nie możemy zapominać, że Bóg „przyszedł do nas takich, jakimi jesteśmy, biednych i bogatych, grzecznych i niegrzecznych”. Przyszedł do swoich Ukochanych  Dzieci.

Dziękujemy za pracę nauczycielom i uczniom, którzy poświęcili długie godziny na realizację scenariusza i przypomnienie nam tej odwiecznej prawdy.  Warto było. Wzruszenia dostarczały pastorałki i kołysanki, zagubieni mali Mędrcy, czy rodzina w gorączce przedwigilijnej.

Miłym akcentem na koniec były życzenia dla zgromadzonych od Dyrektora Szkoły – pana Karola Choynowskiego, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Piękne życzenia bożonarodzeniowe w imieniu własnym, Rady Miasta Grajewo, Burmistrza Miasta Grajewo,  Zastępcy Burmistrza i pracowników Urzędu Miasta  złożyły także Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo – pani Halina Muryjas-Rząsa i Główny Specjalista ds. Oświaty – pani Julita Wiluk. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki dla aktorów i  pamiątkowych kalendarzy do klas, za które serdecznie dziękujemy.