Czytamy i polecamy

      Brak komentarzy do Czytamy i polecamy

Czytelników biblioteki szkolnej zapraszamy do przeczytania powieści z elementami fantastyki pod tytułem „Duch starej kamienicy” Anny Onichimowskiej. Głównym bohaterem jest sympatyczny duch Maciek, który od stu dwudziestu lat mieszka w pewnej kamienicy, zajmując strych razem ze swymi przyjaciółmi: sroką Wiesławą i kotem Protem IV. W odróżnieniu od innych duchów Maciek nie lubi straszyć mieszkańców. Jest im przyjazny i przychylny. Pomaga w pozbyciu się mrówek, które zamieszkują całą kamienicę i są głównym utrapieniem lokatorów. Poznajemy także historię nowego mieszkańca doktora Bioderki i jego niesfornych synów bliźniaków – Marka i Jarka, którzy zaprzyjaźniają się z Agatą. Poznajemy też ciekawe przygody kociej rodziny Protów oraz pani Guzdralskiej, która pilnuje porządku w kamienicy.

Ta mądra i ciepła opowieść porusza ważne w życiu każdego z nas sprawy, jak przyjaźń, wsparcie, poczucie wspólnoty, a dzięki sympatycznemu duchowi pozwala oswoić się ze strachem. Pomaga uwierzyć, że nie wszystko jest takie przerażające, jak się czasami wydaje.
Zachęcamy także do sięgnięcia po inne książki Anny Onichimowskiej, wśród których znajdziecie zbiór opowiadań „Najwyższa góra świata” wpisany na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena.

Polecamy!

Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska, Zuzanna Święćkowska wraz z opiekunem p. L. Pietrzykowską.